Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den dětí doprovodil Frýdlantský duatlon

Fotbalové hřiště ve Frýdlantu nad Ostravicí se uplynulou sobotu stalo dějištěm Frýdlantského duatlonu. Současně zde od rána probíhal i dětský den.

“Děti mají svátek, takže je tu pro ně hrozně moc aktivit, kde si můžou spoustu věcí vyzkoušet. Máme to pojato hodně do bezpečnosti, máme tu hasiče, zdravotníky, horskou službu, bezpečnostní dopravní hřiště plus plno jiných sportovních aktivit,”vyjmenoval organizátor akce Martin Kráčalík.

Frýdlantský duatlon odstartoval úderem 13. hodiny. Na start závodu se postavilo 130 jednotlivců a zároveň štafet.

“Hlavní závod je ve složení pětikilometrový běh, devatenáctikilometrové kolo a další poslední úsek má 2 a půl kilometru. Během úseku máme jeden brod. Pro nejlepší máme bohaté ceny, je tam finanční odměna, ale hlavní odměnou je, že si užijí den,” řekl Kráčalík

Tradiční sportovní akce se zde konala už potřetí v řadě.

“My jsme před třemi lety stáli před rozhodnutím, zda takovou akci přijmout tady k nám, a rozhodli jsme se, že ano. Jsme rádi, protože obliba těchto akcí roste, lidé rádi jezdí na kole, rádi běhají a je to úžasné. Jsme rádi, že tuto akci můžeme spoluorganizovat a každý rok ji tu přivítat,” sdělil místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí David Pavliska.

Skvělá organizace a vydařené počasí přispěli k tomu, že se akce během dne zúčastnily stovky lidí z řad sportovců i návštěvníků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy