Ve Frýdlantu proběhlo MČR v parašutismu. Podívejte se, jak probíhalo

Aeroklub Frýdlant nad Ostravicí pořádal na tamním letišti Mistrovství České republiky v klasických parašutistických disciplínách. Na programu byly dvě disciplíny, první byla individuální akrobacie, druhá přesnost přistání.

“Co se týče přesnosti přistání, parašutisté v družstvech vyskakují z tisíce metrů, přistávají na molitanovou matraci, na které je elektronický terč s nulou, a měří se první dotek se zemí od elektronické nuly,” popsal ředitel soutěže Pavel Mlýnek.

Mistrovství se zúčastnili nejlepší parašutisté od nás i ze zahraničí, konkrétně z Polska, Slovenska a dokonce i z Kanady. 

“Já jsem se k parašutismu dostal v 15 letech. Chodil jsem se nejdřív s rodiči dívat na letiště a chtěl jsem to zkusit, dokázat si, jestli mám odvahu vyskočit z letadla, což je asi takový hnací motor pro všechny, kteří chtějí zažít nějaký takový adrenalinový zážitek. To, že jsem pak měl šanci dostat do Armádního sportovního týmu Dukla Prostějov, pro mě byla jasná volba,”řekl parašutista Jiří Gečnuk.

“Ti kluci, kteří jsou tady, jsou armádní sportovci z Armádního sportovního týmu Dukly Prostějov. Jsou to profesionálové, kteří dělají jen tohle. My se snažíme, abychom jim zkrátili cestu na vrchol co nejrychleji, aby se to naučili, a asistujeme při tomto jejich sportovním růstu nahoru a snažíme se, aby se prosadili hlavně na mezinárodním poli,” popsal trenér Armádního sportovního týmu Dukla Prostějov Jan Wantula.

Individuální akrobacie se zúčastnilo 13 jednotlivců. Nejlepším parašutistou v této disciplíně se stal Libor Jiroušek. V soutěži družstev týmů v přesnosti přistání zvítězili parašutisté z Dukly Prostějov. V přesnosti přistání jednotlivců se na prvním místě umístil Hynek Tábor.
Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pankrác 45 / představení Švandova divadla

03.02. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků