Komiksový scenárista Daniel Vydra seznámil děti z Frýdlantu n. O. s přípravou komiksů

Co je to komiks, jak vznikl a jak se tvoří. Tohle všechno se dozvěděly děti z Frýdlantu nad Ostravicí na Komiksovém workshopu. Samy si vyzkoušely komiks připravit a scénku z něj pak i zahrát před obecenstvem.

Městská knihovna ve Frýdlantu nad Ostravicí uspořádala pro děti komiksový workshop. Ty se tak na jedno dopoledne staly komiksovými scenáristy.

“Jsme rádi, že můžeme dětem zprostředkovat setkání s autory knížek, s těmi, kdo je píší a ilustrují. A protože je u nás v knihovně zájem o komiksy, proto jsme zvolili toto téma na tuto akci pro sedmáky, které to velmi baví, protože se do toho mohou i zapojit,” sdělila knihovnice Simona Bobišová.

S komiksem a jeho tvorbou děti seznámil komiksový scenárista Daniel Vydra.

“Děti zpracovávají komiksové scénáře, zpracovávají tam svůj vlastní příběh, doplňují ho do přednastaveného příběhu, který takto dokončují. Jde tam o to, aby vytvořily svůj vlastní příběh,” řekl komiksový scenárista Danil Vydra.

Anketa, účastníci workshopu: 1. Baví mě to tu, je to dobré. 2. “Je to tu fajn.” 3. “Je to super. Vysvětlovali jsme si, co je komiks, a teď vytváříme svůj vlastní.” 4. “Je to strašně srandovní. Doplňujeme příběh a musí nám to ladit.”

Vymyšlenou scénku pak děti i samy zahrály. Komiksový workshop pořádá knihovna ve Frýdlantu nad Ostravicí pro žáky sedmých tříd dvakrát do roka.
Lež / divadelní představení

Dnes 19:00 - 2:51
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Depeche Mode: SPIRITS in the Forest

24.11. 17:00 - 22.11. 2:51
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Heda Gablerová: Teorie dospělosti / divadelní představení

04.12. 19:00 - 22.11. 2:51
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků