Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Středisko soc. služeb ve Frýdlantu n. O. má zrekonstruované prostory. Dočkalo se i výměny oken

Ve středisku sociálních služeb proběhl Den otevřených dveří. Jeho součástí bylo také slavnostní otevření nově zrekonstruovaných prostor.

“Dokončili jsme dvě poměrně výrazné stavby. Jedna z nich je Domov se zvláštním režimem, kdy část objektu prošla totální rekonstrukcí, čímž byly vytvořeny nové prostory pro naše klienty, a druhá oblast, v níž došlo k výrazným změnám, je výměna všech oken v obvodovém plášti našeho zařízení,” popsal ředitel Střediska sociálních služeb Jiří Hořínek.

Náklady na rekonstrukci domova se zvláštním režimem činily 36 a půl milionu korun, z toho polovinu hradilo město a polovinu Ministerstvo práce a sociálních věcí. Na výměnu oken přispěl kromě města i Moravskoslezský kraj.

“My neděláme rozdíly mezi tím, jestli je to příspěvková organizace města, obce nebo kraje či nějakého nezisku. My se snažíme podporovat úplně všechny poskytovatele sociálních služeb na území MS kraje, proto jsme se rozhodli, že i zde podpoříme tuto investici, která dosáhla částky šest milionu korun a my ji podpořili pěti miliony z rozpočtu kraje,” řekl náměstek hejtmana MS kraje Jiří Navrátil (KDU-ČSL)

“Já bych v této chvíli chtěla poděkovat všem investorům, za finanční příspěvky, které přispěly k obnově této části. Další poděkování patří všech, kteří působili na stavbě, ale největší díky si zaslouží klienti a pracovníci tohoto domova,” poděkovala starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová.

Den otevřených dveří byl tradičně spojen i s oslavou svátku sv. Karla Boromejského, jehož řádu v minulosti zařízení patřilo. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků