Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlantem nad Ostravicí procházeli Tři králové. Město se zapojilo do Tříkrálové sbírky

Stejně jako v řadě jiných měst i Frýdlantem nad Ostravicí procházeli Tři králové. Město se totiž jako každoročně zapojilo do Tříkrálové sbírky. Děti se proto převlékly za Kašpara, Baltazara a Melichara a v doprovodu svých vedoucích chodily po domech, zvěstovali lidem vánoční poselství a do připravených a zapečetěných pokladniček vybíraly od dárců dobrovolné příspěvky.

“Jsme rádi, že se každý rok můžeme zúčastnit Tříkrálové sbírky. Děti se na to velice těší. Rády zazpívají, pozdraví lidi, popřejí jim hezký nový rok. Myslím si, že je to pěkná tradice a spojení příjemného s užitečným. My vyjdeme, zazvoníme na nějaké dveře, lidé nám otevřou, někdy se stane, že řeknou, že si nepřejí, abychom k nim přišli, takže to respektujeme. Pokud nás lidé pustí, chodíme byt po bytu, zpíváme, přejeme, když si přejí, napíšeme na dveře požehnání,” řekla vedoucí skupiny Eliška Matušková.

Každý, kdo otevřel dětem dveře, rád přispěl a mnozí neskrývali z malých koledníků dojetí.

Anketa, občané Frýdlantu nad Ostravicí: 1: “Je to krásné. My se to líbí. Mělo by to být. Vždyť je to radost. A ten rok je dobrý, to je důležité.” 2. “Mají hezké kostýmy, jeden lepší jak druhý, hezké čepice...” 3. “Bylo to moc hezké, jsem překvapená.”

Výtěžek Tříkrálové sbírky bude použitý na úpravy několika pobytových zařízení, mimo jiné v například v Domě pokojného stáří, jiné příspěvky zase půjdou na provoz terénní služby, která se stará o klienty v domácnostech.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy