Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči ve Frýdlantu n. O. nevyužívají záliv před ZŠ TGM, ohrožují tak děti i ostatní řidiče

Město dlouhodobě řeší problematiku dopravní situace před základní školou TGM. Už před třemi lety zde nechalo vybudovat dopravní záliv pro bezpečné vystupování a nastupování dětí. Bohužel se ale příliš neosvědčil.

“Tento záliv nám rodiče nevyužívali ani nevyužívají a zajíždí na přilehlé parkoviště k základní škole. Město se tedy rozhodlo řešit situaci změnou místní úpravy dopravního značení a na ulici Janáčkova byly osazeny dopravní značky snižující rychlost na 30 km/h, upozornění na to, že se tu vyskytují děti, a byly zde umístěny na vozovku krátké příčné prahy, tzv. zpomalovací polštáře,” uvedla vedoucí odboru dopravy MěÚ Frýdlant nad Ostravicí Zdenka Pohludková.

Těmito opatřeními ale město nekončí a pro bezpečnost dětí chce udělat ještě víc.

“Město zadalo studii na vybudování bezpečného přechodu pro chodce v podobě dlouhého vyvýšeného příčného prahu s integrovaným přechodem pro chodce, který by měl být z obou stran nasvícen speciálními nasvětlovacími svítidly. Jsem přesvědčena, že město pro bezpečnost dětí udělalo momentálně maximum. Přechodem pro chodce se bezpečnost ještě zvýší a tím tedy apelujeme na rodiče, aby záliv pro bezpečné vystupování a nastupování dětí využívali a nezajížděli do prostoru přilehlého parkoviště u základní školy,” dodala Pohludková.

Na dodržování dopravního značení před ZŠ bude dohlížet policie ČR.
Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 4 000 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

PM Kozel s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 10 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků