Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I ve stáří se dá studovat. Senioři z Frýdlantu se učí na Virtuální univerzitě třetí věku

Už druhým rokem probíhá ve Frýdlantu nad Ostravicí Virtuální univerzita třetího věku. Navštěvují ji senioři, kteří mají i ve stáří chuť učit se novým věcem. Za svou píli jsou odměněni nejen novými vědomostmi, ale i certifikátem o absolutoriu.

O tom, že i ve stáří lze studovat, něco ví i senioři z Frýdlantu nad Ostravicí. V kinosále kulturního centra totiž navštěvují Virtuální univerzitu třetího věku.

“V kinosále probíhá první hodina Virtuální univerzity třetího věku, kterou společně s Kulturním centrem pořádá Česká zemědělská univerzita v Praze. Studentem se může stát každý, kdo má status důchodce. Výuka probíhá v šesti přednáškách, které jsou formou videoprojekce, protože Frýdlant není univerzitním městem, ta možnost navštěvovat univerzitu přímo prezenčně tady není možná,” uvedla ředitelka Kulturního centra Frýdlantu nad Ostravicí Kateřina Kaiserová.

Jeden semestr trvá tři měsíce. Přednášky jsou co 14 dní. Tématem první lekce byla čínská medicína.

Anketa, studenti: 1. “Mám dost volného času a chci se lépe starat o své zdraví.” 2. “Je to zásluha kolegyně, že jsem tady. Po dlouhé době jsme se sešli a opravdu mě to zajímá.” 3.”Člověk by měl být pořád v obraze, neměl by zakrňovat mozek, měl by ho cvičit, a zjišťují, že čím je člověk starší, tím víc to potřebuje.”

Na konci každé přednášky si studenti své nově nabyté vědomosti ověří formou společného testu. Po absolvování všech přednášek na ně čeká závěrečný test, po jehož úspěšném vykonání získají účastnický list a postoupí do dalšího semestru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyAGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

MINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail

Ing. Petr Bobek - pracov. Horní Tošanovice
Horní Tošanovice
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail