Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na základní škole Komenského ve Frýdlantu n.O. se četly pohádky, napsaly je samy děti

Na základní škole Komenského se četly pohádky. Proběhlo tam totiž vyvrcholení celoročního projektu, do něhož se zapojily žáci ze všech tříd školy, s názvem Pohádky z Komeňákova.

“Děti měly za úkol složit, sepsat pohádku, výtvarně ji doložit, paní učitelky pak spojily ty pohádky do jedné knížky a dneska bude autorské čtení těch nejlepších.  Pohádky jsou různorodé, odvíjí se to od věku. Prvňáčci měli výpomoc rodičů. Jsou to krásné, krátké pohádky. S přibývajícím věkem jsou ty pohádky náročnější,” řekla učitelka ZŠ Komenského Danuše Pavlisková.

“My se snažíme připravit nějaký projekt každý rok. Protože je letos výročí narození Boženy Němcové, rozhodli jsme se podpořit čtenářství. Máme pocit, že děti málo čtou pohádky, proto jsme chtěli, aby děti přispěly svým vnosem, něco připravily, napsaly a zkusily si to číst,” uvedla ředitelka ZŠ Komenského Anna Matějová.

Mezi čtením vystoupil i školní sbor se svými písněmi. 5. března proběhne na škole den otevřených dveří, v rámci něhož si budou moci rodiče i široká veřejnost pohádky dětí přečíst.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy