Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé ve Frýdlantu se nemusí bát o teplo, městská společnost je připravena na problémy s pandemií koronaviru.

Společnost Termo Frýdlant nad Ostravicí v minulých letech mohutně investovala do nových technologií a díky tomu je připravena i na problémy s pandemií koronaviru.

Městská společnost Termo zajišťuje výrobu a rozvod tepelné energie ve Frýdlantu nad Ostravicí, ale také v Čeladné. V roce 2017 začala kompletní rekonstrukce kotelen, která byla zdárně dokončena v září minulého roku.

"Tady se nacházíme v kotelně Ferrum, kde před rokem jsme vytápěli Frýdlant nad Ostravicí dvěmi uhelnými kotly. Dnes je tady nainstalovaný nový, moderní, plynový, kondenzační kotel o výkonu 4MW, který nahrazuje starý, uhelný kotel, který byl odstaven," uvedl Jan Nečas, jednatel společnosti Termo Frýdlant nad Ostravicí

Současně s rekonstrukcí kotelen byla provedena i komplexní instalace nových, moderních řídících systémů a regulací.

"Toto nám umožňuje sledovat provoz kotelen 24 hodin denně, 7 dní v týdnů z jednoho místa z tzv. centrálního dispečinku. Vidíme poruchy, můžeme regulovat jednotlivé kotle a tím pádem v podstatě i se přepnout do tzv. bezobslužného provozu," dodal Nečas

Díky těmto investicím je společnost Termo připravena i na problémy s pandemií koronaviru. Obyvatelé  Frýdlantu se tak nemusí bát, že by nedostávali teplo ve stále stejné kvalitě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků