Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Paraglidista nezvládl start z Ondřejníku a skončil na stromě, pomohla mu Horská služba

Dalšího paraglidistu sundávali ze stromu členové Horské služby Beskydy. Nezvládl totiž start z vrcholu Skalka na Ondřejníku. Pětatřicetiletému muži se naštěstí nic nestalo a v pořádku se dostal i na zem.

Horskou službu zalarmovali kamarádi paraglidisty. Záchranáři vyrazili na Skalku s potřebnou lanovou technikou a pustili se do práce. "Paraglidista totiž krátce po startu zalétl do lesa a skončil na jednom ze stromů ve výšce asi deseti metrů. Naštěstí jsme tentokrát nemuseli ošetřovat žádné poranění, mladý letec byl totiž zcela v pořádku," řekl zasahující člen Horské služby Beskydy Pavel Masopust.

Záchranáři museli nejprve pomocí stoupacích želez vylézt k uvízlému letci. "Pak jsme ho vyprostili z postroje a šetrně pomocí lanové techniky spustili na zem. Jsem rád, že v toto případě mohl paraglidista odejít po svých," popsal Masopust. Připomněl tak nedávné případy tří zřícených paraglidistů, z nichž dva utrpěli velmi těžká zranění a museli být transportováni vrtulníkem.

V Beskydech je v současné době krásné počasí a a proto je v horách i na paraglidingových startovištích velké množství lidí. "Registrujeme značné množství paraglidistů, ale také cyklistů na horských kolech a turistů. Chápu, že vzhledem k existujícímu nouzovému stavu je nutné tu a tam vysadit a vyrazit do přírody. Nicméně by si měli všichni uvědomit, že dodržování bezpečnostních pravidel je nutné vždy,“ apeloval náčelník Horské služby Beskydy Radan Jaškovský.

Paraglidistům také doporučil, aby měli ve výbavě pro let raději i lano, pomocí kterého by byli schopni sami slanit ze stromu
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Chlebovice
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 778 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 620 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků