Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřská škola Frýdlant nad Ostravicí je opět otevřena. Děti se do školky těšily

Mateřská škola Frýdlant nad Ostravicí opět po dvou a půl měsících přivítala své malé žáčky. Ti při svém příchodu zjistily, že na ně čekají nejen nové hračky, ale také nový domeček na zahradě.

25. května byl obnoven provoz Mateřské školy Frýdlant nad Ostravicí. Po splnění určitých opatření, jako je například vyplnění čestného prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění se tak děti ve školce po dvou a půl měsících opět mohou setkávat se svými kamarády.

Barbora Výmolová, zástupce ředitele: "Máme nová pravidla ve školce, kdy paní školnice už čekají rodiče a děti před školkou, dětem měří teploty, aby opravdu nebyly ty děti nemocné ve školce."

Školka měla před uzavřením 330 dětí, po znovuotevření jich přišlo 170.

Barbora Výmolová, zástupce ředitele: "Přes to, že nemusíme, tak jsme vytvořili menší skupinky dětí. Je to zhruba po těch 15ti dětech v té skupince, střídají se u nich pouze dvě paní učitelky. I u spinkání, mají děti větší rozestupy, ty lehátka jsou dva metry od sebe."

V průběhu uzavření Mateřská škola nezahálela a dělala vše proto, aby dětem po jejich návratu pobyt ve školce ještě více zpříjemnila.

Barbora Výmolová, zástupce ředitele: "Nechali jsme udělat domeček na zahradě pro děti, nové lavičky, vymalovali jsme celou školku, připravili jsme to prostě k tomu novému provozu tady ve školce. Na děti čekali ve školce nové hračky, hračky na zahradu, míče, balanční prvky, tak aby se ty děti těšily do té školky."
Děti z Mateřské školy: "My jsme se těšili do školky, protože už dlouho nebyla."
Děti z Mateřské školy: "Já jsem se nejvíce těšila do školky, že si budu hrát s kamarádkama."

V době pandemie koronaviru všichni zaměstnanci pilně pracovali. Ušili pro město Frýdlant nad Ostravicí 5 500 roušek a připravili také výchovně vzdělávací proces pro děti, jak roušky správně používat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy