Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Frýdlantu nad Ostravicí po dvou měsících opět usedly do lavic

Základní škola Komenského a Nová Ves je opět otevřena. Po dvouměsíční pauze děti opět usedly do lavic.

Základní škola Komenského a její odloučené pracoviště Základní škola Nová Ves po dvouměsíční pauze kvůli pandemii koronaviru opět přivítaly své žáky. V obou školách děti musí nosit roušky, tedy pokud se pohybují po společných prostorách nebo když pracují ve skupinkách. V lavicích dodržují rozestupy a tak mohou volně dýchat.

Anna Matějová, ředitelka školy: "Myslím si, že tady v tomto směru se opravdu snažíme, aby veškerá ta hygienická pravidla a doporučení byla dodržována."
Markéta Kohutová, paní učitelka ZŠ Komenského: "Já jsem se toho z počátku trošku bála, přišlo mi, že je tam spousta nařízení, ale musím říct, že jsme to nějak přijali a teď jsem spokojená, děti jsou fajn, užíváme si to spolu."

Výuka v době pandemie probíhala formou nástěnek přes Padlet, kde učitelé vkládali žákům úkoly.

Anna Matějová, ředitelka školy: "Spousta učitelů, hlavně jazykáři se postupem času dopracovali i k videokonferencím, protože v angličtině, tam jsem viděla jako opravdu největší problém, aby tam ten propad nebyl moc velký. Nová Ves, ta začala s videokonferencemi i v ostatních předmětech. Matematici někteří vlastně natáčeli videa, třeba na vysvětlení geometrie, protože ta byla opravdu náročná."

Učitelé se díky online výuce více sblížili nejen s dětmi.

Markéta Kohutová, paní učitelka ZŠ Komenského: "Protože mám starší žáky, tak jsem hodně komunikovala už s nimi, což já dneska vnímám jako velmi cenné, protože oni opravdu se stali samostatnější. Psali i to, jak se cítí, jak se mají, co se jim podařilo, trošku lépe je člověk stihl i poznat a totéž platí i o rodičích."
Anketa s žáky prvního stupně: "Bylo to jiné určitě, než ve škole, tady se učí líp o hodně." 
"Raději by jsme byly ve škole. Mě se to dost líbilo."
"Jsem ráda, že se školy otevřely, protože můžu vidět kamarády a učitelka nám i věci dobře vysvětluje, takže to je tady fajn."

Škola od online výuky nechce upustit ani v budoucnu. Využije ji zejména pro zadávání úkolů dětem, které se z jakéhokoliv důvodu nemohou účastnit prezenční.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy