Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdlantu nad Ostravicí vzplála Mírová pochodeň

Před budovou městského úřadu na Náměstí ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhlo setkání zástupců města a občanů s běžci Mírového běhu

Před městským úřadem ve Frýdlantu nad Ostravicí v pondělí 3.srpna zažehli oheň mírové pochodně. Mírový běh, aneb Peace Run je nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. V letošním roce se ale kvůli koronaviru běží speciální trasa.

Apaguha Veselý, kapitán Mírového běhu: "Běžíme z nejvýchodnějšího bodu České republiky do nejzápadnějšího bodu a je to celkem 900 kilometrů. Je to štafeta, takže tu pochodeň předáváme cestou lidem, kteří si jí chtějí podržet, samozřejmě za dodržení všech hygienických opatření."

Mírový běh se běhá už od roku 1987, kdy jej založil atlet, filozof a umělec Sri Chinmoy.

Apaguha Veselý, kapitán Mírového běhu: "Hlavní myšlenka běhu je, že každý z nás můžeme udělat něco pro to, aby ten svět okolo nás byl lepší, abychom dokázali žít v harmonii, v míru a proto tady máme i běžce z různých zemí a dnes budeme moc rádi, že se k nám přidají i místní běžci."
David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "My jsme rádi, že opět po třech letech můžeme přivítat tento mírový běh u nás ve Frýdlantě. Je to, si myslím, už tradiční a hezká akce a klobouk dolů před těmi lidmi, kteří svůj volný čas věnují takovému krásnému projektu. Já bych přál všem běžcům, aby se jim ta jejich 14denní etapa, nebo etapový závod vydařil, aby si ho užili a aby tu pochodeň předali co nejvíce lidem, aby jsme si uvědomili, že můžeme být opravdu rádi v jakém klidu a míru žijeme."

Více informací o trase, kde můžete mírovou pochodeň zahlédnout a také o tom, jak se do mírového běhu zapojit naleznete na www.peacerun.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště Dobrá, Penny Market
Dobrá
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Vejmelka - LESK - pracoviště Raškovice, KONTAKTNÍ OSOBA Koželuhová Jana, tel.: 558 621 614, 731 622 479, e-mail: lesk@vejmelka.cz
Raškovice
od 97 Kč/hod.

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail