Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdlantu nad Ostravicí vzplála Mírová pochodeň

Před budovou městského úřadu na Náměstí ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhlo setkání zástupců města a občanů s běžci Mírového běhu

Před městským úřadem ve Frýdlantu nad Ostravicí v pondělí 3.srpna zažehli oheň mírové pochodně. Mírový běh, aneb Peace Run je nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. V letošním roce se ale kvůli koronaviru běží speciální trasa.

Apaguha Veselý, kapitán Mírového běhu: "Běžíme z nejvýchodnějšího bodu České republiky do nejzápadnějšího bodu a je to celkem 900 kilometrů. Je to štafeta, takže tu pochodeň předáváme cestou lidem, kteří si jí chtějí podržet, samozřejmě za dodržení všech hygienických opatření."

Mírový běh se běhá už od roku 1987, kdy jej založil atlet, filozof a umělec Sri Chinmoy.

Apaguha Veselý, kapitán Mírového běhu: "Hlavní myšlenka běhu je, že každý z nás můžeme udělat něco pro to, aby ten svět okolo nás byl lepší, abychom dokázali žít v harmonii, v míru a proto tady máme i běžce z různých zemí a dnes budeme moc rádi, že se k nám přidají i místní běžci."
David Pavliska, místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "My jsme rádi, že opět po třech letech můžeme přivítat tento mírový běh u nás ve Frýdlantě. Je to, si myslím, už tradiční a hezká akce a klobouk dolů před těmi lidmi, kteří svůj volný čas věnují takovému krásnému projektu. Já bych přál všem běžcům, aby se jim ta jejich 14denní etapa, nebo etapový závod vydařil, aby si ho užili a aby tu pochodeň předali co nejvíce lidem, aby jsme si uvědomili, že můžeme být opravdu rádi v jakém klidu a míru žijeme."

Více informací o trase, kde můžete mírovou pochodeň zahlédnout a také o tom, jak se do mírového běhu zapojit naleznete na www.peacerun.cz.
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

Valkýra security s.r.o. - pracoviště Čeladná
Čeladná
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

A.D. servis point s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Martin Desenský, tel. 774 276 723, email a.d.
Frýdek-Místek
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků