Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starostka Frýdlantu nad Ostravicí se stala senátorkou

Frýdlant nad Ostravicí má historicky druhého senátora. Prvním byl senátor Národního shromáždění Československé republiky Josef Mnohoslav Kadlčák.

Začátkem října proběhly volby do Krajského zastupitelstva a současně také ve třech okrscích Moravskoslezského kraje volby senátní. Za okrsek FM ve druhém kole senátních voleb zvítězila Helena Pešatová, starostka Frýdlantu n/O, získala přes 54,03% hlasů.

HELENA PEŠATOVÁ (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Bylo to pro mě velké překvapení, já bych v téhle té chvíli chtěla poděkovat všem, kteří mi věřili, kteří mi dali svou důvěru a podpořili mě svým hlasem. Cením si nejvíce, že lidé i když byla nákaza koronaviru, přesto vzali kus té osobní odvahy, vzali si ochranné pomůcky a k volbám šli. Vyhrála jsem to a to právě proto, že vy jste přišli v volbám, moc děkuju."

Helena Pešatová je starostkou Frýdlantu nad Ostravicí už 10 let. Do senátu kandidovala úplně poprvé, chce se zaměřit především na regionální rozvoj Beskyd.

HELENA PEŠATOVÁ (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Naše horské oblasti trápí kamionová doprava. Odklon kamionové dopravy bych uvítala úplně nejvíce, dále elektrifikaci železniční tratě, pokračování v dalším budování té železniční tratě směrem na Valašské Meziříčí."

Senátorka Helena Pešatová by chtěla dělat takovou práci, která bude vidět a která bude prospěšná. Jejím volebním heslem bylo: “Žiju v této zemi a hodlám pro ni i nadále pracovat.”

HELENA PEŠATOVÁ (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Jako starostka se pohybuji všude po městě, kde jsou jakékoliv stavby. Snažím se o to, aby se lidé se mnou mohli setkat, sdělit mi svoje potřeby, připomínky a přání. Pokud je to možné, realizujeme, reagujeme. Co se týče okolních obcí a Frýdku-Místku, tak budu mít svojí kancelář, kde mne budou moci lidé navštívit."

Historicky je Pešatová druhým senátorem z Frýdlantu nad Ostravicí. Shodou okolností byla do tohoto úřadu zvolena přesně po sto letech od zvolení Josefa Mnohoslava Kadlčáka, který byl senátorem Národního shromáždění Československé republiky.
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Chlebovice
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Borski - stavby, s.r.o., pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků