Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomoc pečujícím osobám. Nový projekt Frýdlantu nad Ostravicí

FnO se snaží zvyšovat kompetence a znalosti potřebné k péči o druhou osobu. Seznamuje pečující osoby s možnostmi pomoci.

Frýdlant nad Ostravicí se ve spolupráci s MAS Frýdlantsko – Beskydy zapojil do projektu z Operačního programu Zaměstnanost s názvem Doprovázení pečujících osob na cestě zpět do pracovního procesu – Půjčovna kompenzačních pomůcek ve Středisku sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí.

PAVLA JANDAČKOVÁ, sociální pracovnice: "Cílem projektu je podpora neformálních pečujících osob, které jsou často opomíjeny. Jedná se o poskytování základního sociálního poradenství, navázání spolupráce se sociálními službami, organizacemi a institucemi. Služby sociální podpory jsou poskytovány zdarma. V neposlední řadě budou nakoupeny pomůcky do půjčovny kompenzačních pomůcek. Za úplatu je možné vypůjčit si pomůcky, které mohou ve velké míře ulehčit život."

Město chce tímto způsobem pečující osoby seznámit s možnostmi pomoci, které existují a tím zvyšovat kompetence a znalosti potřebné k péči o druhou osobu. Součástí projektu bylo vytvoření nového pracovního místa terénní sociální pracovnice a díky tomu je tedy možnost také navštívit pečující doma.

PAVLA JANDAČKOVÁ, sociální pracovnice: "Z důvodu mimořádných opatření v České republice nabízíme také bezplatnou pomoc lidem, kteří z důvodu vysokého věku či zdravotního postižení spadají do ohrožené skupiny obyvatel. Terénní sociální pracovnice jim na základě předchozí telefonické domluvy zajistí donášku nákupu, léků a hygienických pomůcek. Nákup bude předán bezkontaktně před dveře jejich domu. Do této skupiny mohou spadat také nemohoucí osoby, které se ocitly v karanténě, nebo jim nyní nemá kdo z blízkých nákup zajistit."

Pomoc je určena občanům Frýdlantu nad Ostravicí, to znamená Frýdlant město, Nová Ves a Lubno. Pro pečující občany z přidružených obcí Frýdlantu nad Ostravicí zajišťuje pomoc Charita Frýdek - Místek. Kontakty vidíte na obrazovce.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Raškovice
Raškovice
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků