Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce hřbitova ve Frýdlantu nad Ostravicí je z 90% hotová

Zhotovitel práce urychlil. Na jaře roku 2021 zbývá už jen vysadit zeleň.

Jsou tomu dva roky, co skončila první etapa rekonstrukce hřbitova ve Frýdlantu nad Ostravicí. Letos v dubnu byly zahájeny práce na dalších etapách, kdy prošli rekonstrukcí například boční chodníky.

Tomáš Čárek, stavební dozor: "V etapě číslo II. a III. je hotovo zhruba 90% díla. Jednalo se o výstavbu chodníků, to znamená, že se vybourali stávající nevyhovující chodníky, které byly tvořené litým asfaltem, nahradily se dlažbou."

Součástí prací byla také úprava okolí památníků obětem druhé světové války.

Lenka Březinová, odbor majetku a investic: "Tam se prováděla nová dlažba a nějaké sadové úpravy. Byly provedena úprava zpevněných ploch a chodníků v urnovém háji, kde se vytvořilo takové klidové místo se dvěma lavičkami."

Stavba by měla být dokončena už v jarním období příštího roku. Od listopadu 2020 ale budou stavební práce přerušeny a zahájení dalších prací bude právě na jaře roku 2021.

Lenka Březinová, odbor majetku a investic: "Budou dokončeny terénní úpravy v celém rozsahu stavby. Budou vysázeny stromy a budou dokončeny terénní úpravy v okolí márnice, kde byl vybudován vsak na zachycení povrchových vod."

Pohyb návštěvníků hřbitova nebude nijak omezen, ať už při dokončovacích pracích, tak při výsadbě dřevin.
PM Kozel s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 10 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

STAKOV, s.r.o., pracoviště Zelinkovice
Frýdek-Místek
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků