Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant nad Ostravicí zkrášluje opravami své okolí

Ohlédnutí za opravami komunikací ve Frýdlantu nad Ostravicí za rok 2020.

Frýdlant nad Ostravicí už několik let zdárně opravuje chodníky a komunikace na celém svém území. Například v roce 2019 byla opravena ulice Pionýrů a část ulice Harcovská a 5. května. V loňském roce to byla oprava na ulici Komenského, dále u bytového domu na ulici Hamernická a v neposlední řadě oprava průchodu mezi ulicemi Hamernickou a Hlavní.

David pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Další opravený chodník je mezi ulicí Hlavní a ulicí Poštovní. Původní chodník byl z litého asfaltu, který vykazoval mnoho bublin a nerovností a bylo to nebezpečné. V roce 2020 jsme provedli opravu povrchu chodníku, který by měl dále navazovat v budoucnu na nově vznikající Bránu Beskyd, která by v letošním roce měla být dostavěna. V rámci dotace MAS Frýdlantsko-Beskydy byla realizována i propojka nebo nový chodník mezi obcí Pstruží a Frýdlant v místní části Nová Dědina."

Chodník má délku zhruba 800 metrů a je i osvětlen. Nově tady vznikly také bezpečné ostrůvky pro pěší, které budou letos také osvětleny.

anketa: obyvatelé Frýdlantu nad Ostravicí: "Já jsem hrozně šťastná za to, že tu vznikl ten nový přechod, ten ostrůvek, protože mě se teď tak bezvadně přechází přes tu cestu."
Helena Pešatová (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Chtěla bych v téhle té chvíli pochválit všechny majitelé bytových domů a rodinných domků, protože upravují své domy, fasády a protože vzhled těch jejich příbytků je velice pěkný, tak si myslím, že zaslouží i opravy přístupových komunikací. Chodníky, které tady byly, byly ve velmi špatném stavu, jednotky IZS nemohli tady dojet, propadali se tady dlažební kostky apod. Věřím, že lidé kvituji s povděkem to, že se tyhle ty opravy povedli."
anketa: obyvatelé Frýdlantu nad Ostravicí: "Bydlím tady přes 50 let a jsem velice spokojená, že se ty chodníky opravili."
anketa: obyvatelé Frýdlantu nad Ostravicí: "Protože tady taky žiju skoro 55 let, je to nádhera prostě, mě se to strašně líbí."

Město do oprav městských přístupových chodníků a komunikací investovalo v roce 2020 více než 5 a půl milionu korun a letos plánuje v opravách pokračovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy