Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidičům ve Frýdlantu nad Ostravicí se uleví. Město neustále opravuje své silnice

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se opravují nejen chodníky, ale také silnice a příjezdové komunikace.

Frýdlant nad Ostravicí se v loňském roce opět zaměřil nejen na opravy povrchů chodníků, ale také na opravy silnic. Jednou z nich byla například spojnice od restaurace TUTTO, až po hřbitov v Lubně.

Helena Pešatová (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Tady jsme se museli vypořádat hlavně s majetkovými poměry, protože bylo třeba vytvořit výhybny. Úzká komunikace vyžadovala větší množství výhyben. Zaplatili jsme více, než 2 a půl milionu korun za opravu této komunikace, ale myslím si, že to byla velmi dobrá investice, protože je to spojka, která umožňuje turistický ruch mezi Malenovicemi a Frýdlantem. Je využívaná cyklisty, turisty, návštěvníky celé této oblasti."

Loni město opravilo také povrch komunikace ve slepé odbočce z ulice Nádražní směrem ke dvěma bytovým domům na ulici Poštovní. Dále byla opravena příjezdová komunikace v sídlišti na ulici Komenského a to není zdaleka vše.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "V roce 2020 jsme zrealizovali další opravu místních komunikací, jedná se o opravu dvou částí komunikace z ulice Poštovní, do sídliště Palackého, kde jsme vyměnili povrch komunikace za nový asfaltový, přičemž došlo ještě k vyspravení obrubníků, přídlažeb a dalších vodících prvků té komunikace. Dále došlo k vybudování nového vsakovacího objektu."

Celkové náklady na opravy komunikací se vyšplhaly na 5 a půl milionů korun a v opravách silnic bude Frýdlant nad Ostravicí pokračovat i letos.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy



Jiří Vejmelka - LESK - pracoviště Raškovice, KONTAKTNÍ OSOBA Koželuhová Jana, tel.: 558 621 614, 731 622 479, e-mail: lesk@vejmelka.cz
Raškovice
od 97 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště Dobrá, Penny Market
Dobrá
od 12 600 Kč/měsíc

Detail