Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce hřbitova ve Frýdlantu nad Ostravicí je kompletně hotová

31.5.2021 došlo po téměř dvou letech k předání hotové rekonstrukce hřbitova ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Na jaře letošního roku byla kompletně dokončena rekonstrukce hřbitova ve Frýdlantu nad Ostravicí. Veškeré práce byly hotovy už v loňském roce, letos se dokončili sadové a terénní úpravy a vysadily se také nové stromy.

Tomáš Vítek, jednatel společnosti MVEX stavby s.r.o.: "Prakticky veškeré práce byly udělány v loňském roce, jednalo se o vybourání chodníků z litého asfaltu, pokládka nových obrubníků, pokládka nové, takové mozaikové dlažby a vybetonování chodníků mezi hroby. Další součástí stavby byla výstavba retenční nádrže."
David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Jsme rádi, že po téměř dvouleté práci a činnosti na tomto hřbitově jsme ve finále a s výsledkem jsme spokojeni velmi, protože vlastně celý hřbitov dostal konečně bych řekl nový háv, nejen díky osvětlení, které tady vzniklo, novým možnostem posezení, ale právě zpevněným plochám, které byly leckdy ve špatném stavu."

Součástí prací byla také úprava okolí památníků obětem druhé světové války.

Lenka Březinová, odbor majetku a investic: "Tam se prováděla nová dlažba a nějaké sadové úpravy. Byla provedena úprava zpevněných ploch a chodníků v urnovém háji."

Jedním z problému hřbitova byl také odpad, jelikož dva odpadkové koše před vstupem na hřbitov byly nedostačující.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Budeme rádi, když občané, kteří navštěvují tento hřbitov budou, co se týká svíček, co se týká věnců, co se týká nějakých květin dávat do velkoobjemového odpadu, který je tady přistaven."

Celá stavba si vyžádala více, než 8 000 000,-Kč bez DPH.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy