Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřské školy z Frýdlantu nad Ostravicí pořádaly velký květinový den

Děti ze čtyř mateřských škol ve Frýdlantě nad Ostravicí si užily květinový den. Ten byl vyvrcholením projektu Rozkvetlé školky.

Barbora Výmolová, ředitelka MŠ Janáčkova, Frýdlant nad Ostravicí: “Projektu se účastnily všechny čtyři naše školky - MŠ Janáčkova, MŠ Smetanova, MŠ Lubno a MŠ Nová Ves. Cílem projektu bylo navázání spolupráce rodičů, dětí a pedagogů mateřské školy a dále zušlechtit okolí školek a města Frýdlant nad Ostravicí. Projekt probíhal od 1. března do 3. června, kdy je vlastně vyvrcholení projektu na mateřských školách, probíhají výstavy, děti tancují, probíhají zde různé soutěže, hry pro děti.
Anketa: "My jsme teď na Havaji a jsou tady želvy." "Všichni jsme spolu malovali květiny, pampelišky a obrázky." My jsme něco sázeli, hrášky a tak. A ještě jsme uklízeli altánek." 

Projekt začal v době, kdy děti nesměly školky navštěvovat.

Barbora Výmolová, ředitelka MŠ Janáčkova, Frýdlant nad Ostravicí: “V době, kdy byl lockdown, paní učitelky dětem zasílaly úkoly domů a děti s rodiči tvořili, sadili kytičky a tvořili různá výtvarná díla, která potom přinášeli do mateřské školy. Paní učitelky na ploty mateřských školek chystaly různé úkoly, to znamená děti zase přicházely ke školce a s rodiči a se svými sourozenci mohli plnit různé úkoly, mohli se učit básničky, mohli si tady stáhnout písničku, naučit se písničku, různá bludiště procházeli, poznávali jarní květiny i v době, kdy teda mateřské školy byly uzavřené. Jsou tady živé květy, které jsou vysázené v truhlících. Spolupracovali s námi i různí zahradníci z Frýdlantu nad Ostravicí, kteří nám sponzorsky vysadili ty truhlíky, vysadili různé záhony.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy