Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdlantu nad Ostravicí probíhá první ročník participativního rozpočtu

Město Frýdlant nad Ostravicí se rozhodlo přizvat své občany ke spolupráci prostřednictvím participativního rozpočtu.

Ve Frýdlantu nad Ostravicí začal první ročník participativního rozpočtu. Město chce podpořit zajímavé návrhy občanů vedoucích ke zlepšení a oživení veřejného prostranství města, proto navrhuje pro rok 2022 částku 500 000,-Kč.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Výzva začala 1. listopadu. Veřejnost má možnost si stáhnout povinné přílohy, kterým je vlastně formulář, kde se vyplňují základní záležitosti toho samotného návrhu, dále je tam podpisový arch, další povinná příloha je rozpočet a nějaká fotodokumentace, mapka s umístěním, kde by se ten jednotlivý návrh, projekt měl realizovat."

Důležitou podmínkou je, aby veškeré návrhy a projekty byly realizovatelné na pozemcích města. Své návrhy můžete posílat do 20. prosince.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Na začátku příštího roku se sejde komise, která vytřídí ty jednotlivé návrhy. Ty které splní všechny náležitosti, tak budou prezentovány na veřejném projednání."

Od 19. dubna do konce května proběhne přes mobilní rozhlas hlasování o postupujících projektech. Každý bude mít k dispozici jak pozitivní, tak i negativní hlas.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Ty projekty, které získají nejvíc hlasů a vejdou se do alokace, která bude asi 500 000,-Kč, tak budou potom na podzim realizovány. Od participativního rozpočtu očekáváme zapojení veřejnosti do jakéhosi vzhledu toho našeho města. Ono jsou to někdy drobnosti, které prostě zpříjemní život našim obyvatelům a budeme moc rádi, když ty nejlepší z nich budeme moci podpořit."

Veškeré informace a potřebné dokumenty naleznete na webové stránce, kterou vidíte na televizní obrazovce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy