Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant zdobí studentské umělecké dílo Hlava, mapuje myšlení mladých lidí

Frýdlant nad Ostravicí zdobí další umělecké dílo. Stojí v parku na náměstí T. G. Masaryka a jeho spoluautory jsou studenti gymnázia, kteří ho vytvořili v rámci projektu Co nosíme v hlavě, ve kterém měli zmapovat myšlení současných mladých lidí.

S projektem souvisí také výstava v Kulturním centru.

Marvin Manestar, student Gymnázia T. G. Masaryka, Frýdlant nad Ostravicí: “Jsem moc rád, že jsme konečně vytáhli nějaký projekt, který se konečně zrealizoval, protože máme spoustu projektů. Jsem pyšný na to, že jsem se mohl podílet na projekt, jako tento.”
Adéla Radová, studentka Gymnázia T. G. Masaryka, Frýdlant nad Ostravicí: “Chtěla bych říct, že opravdu bylo skvělé spolupracovat se všemi, kteří se na projektu podíleli a opravdu nám to dalo hodně. Mohli jsme se nad tím celkově zamyslet a měli jsme úplnou volnost.”
Matěj Myslikovjan, student Gymnázia T. G. Masaryka, Frýdlant nad Ostravicí: “Byl jsem součástí výtvarné skupiny, která se podílela na tomto projektu a tento projekt nám byl zadán v době online výuky. Bylo zadáno jen téma, mohli jsme si udělat cokoliv, co jsme chtěli, nebyli jsme nijak omezování a mohli jsme to dělat, jak dlouho jsme chtěli, takže jsme měli plnou volnost.”
Karel Bogar, autor projektu: “My jsme to symbolicky chtěli vyjádřit touto sochou, protože jsme si vytvořili vlastně tady objekt hlavy. To je ten koš či klec a v tom je pískovec. Shodou okolnosti je velice zajímavý, protože je z táhla věžních hodin, tudíž je to i symbol času, ale v této podobě představuje mozek.”
Petra Schwarzová, ředitelka Gymnázia T. G. Masaryka, Frýdlant nad Ostravicí: “Obzvláště mě těší, že se tento projekt nějakým způsobem rozvinul a realizoval v době distanční výuky, kdy vlastně naši žáci měli možnost alespoň ukázat ty své schopnosti a schopnost nějakým způsobem sami se aktivizovat do nějaké činnosti.”
Dagmar Drábková, učitelka výtvarné výchovy: “My jsme hledali nějaký symbol naší školy a nechtěli jsme, aby to byl jenom Tomáš Garrigue Masaryk. Pro tu mladou generaci jsme chtěli něco takového a tak jsme si říkali, že ten symbol, který vymyslíme během distanční výuky, který nám tady pan doktor Bogar tak nějak vnukl, tak že zkusíme dotáhnout do konce a uděláme si tady symbol naší školy, symbol mozku, rozumu, otevřené hlavy a vlastního názoru, který bychom chtěli vštěpovat těm studentům tady na této škole.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy