Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vzdělávací pobyt pro žáky základní školy Komenského

Každoroční pobyt nesl název “Fyzika a chemie na ledu.”

Žáci 8.ročníku Základní školy Komenského se v Malenovicích zúčastnili každoročního vzdělávacího pobytu, který nese název “Fyzika a chemie na ledu.” Jak už název napovídá, celý pobyt je zaměřený na pokusy z fyziky a chemie a celá tato aktivita je součástí projektu “Mám se rád, mám se ráda.”

Anna Matějová, ředitelka ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, Komenského 420: "Celý den, vlastně, dopoledne/odpoledne věnujeme fyzice, chemii. Mají tady vlastně vývěvu, takže dělají různé pokusy s vývěvou, zkoušeli si Magdeburské koule, jaký mají účinek, princip. Pak tady vlastně děláme pokusy, které se vztahují k hustotě látek, povrchovému napětí, máme připravené i něco málo z elektřiny, no a pak spoustu chemických pokusů, přelévání plynu, pokusy se suchým ledem a podobně."

Večer jsou pak pro žáky připravené aktivity socializační vztahující se ale opět k fyzice a chemii s názvem “Fyzika a chemie v kuchyni.”

anketa: účastníci vzdělávacího pobytu: "Je to tady super, celkem jsem se na to i těšil, jak tady všichni budeme, že si začneme víc rozumět po tom, jak jsme byli doma dlouhou dobu. Nafukovali jsme oslíka z marshmallow, bylo to strašně pěkné, on se tak pěkně nafouknul a pak pěkně se scvrknul."
anketa: účastníci vzdělávacího pobytu: "Je to tu super, těšil jsem se sem. Dělali jsme pokusy s karamelem a popelem, z toho vznikly Faraonovi hadi. Pokusy se suchým ledem, když jsme nalili vodu a ten roztok z bublifuku do krabičky se suchým ledem."
anketa: účastníci vzdělávacího pobytu: "Suchý led, jeho reakce jsme zkoušeli. Moc se mi to tady líbí, je to tu fajn."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy