Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidička se třemi promile kličkovala z pruhu do pruhu, prorazila kolo a zastavila u přejezdu

Opilá sedla za volant a na cestě z Ostravice kličkovala z pruhu do pruhu. Nakonec prorazila kolo a zastavila až u železničního přejezdu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Mezitím se ještě za jízdy snažila oslovit policistu v civilu, který ji zadržel do příjezdu kolegů ve službě. Ti 46leté ženě naměřili přes 3 promile alkoholu v dechu.

O podivně jedoucím voze ve směru od Ostravice na Frýdlant přišlo první hlášení na linku 158 v pátek kolem 19. hodiny. To mělo na silnici kličkovat z pruhu do pruhu.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Řidič, v našem případě řidička, nakonec zůstala s poškozeným autem, včetně proraženého kola, stát u železničního přejezdu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Předtím se snažila přibrzdit a oslovit muže, který se na místě nacházel. Shodou okolností se jednalo o policistu ve volnu, který také pohyb vozidla již zaregistroval a jednal, přičemž snaha o komunikaci se řidičce opravdu nevyplatila."

Všem bylo jasné, že řidička je zřejmě opilá.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté zjistili, že 46letá žena měla usednout za volant pod vlivem alkoholických nápojů. Výsledek provedené orientační dechové zkoušky byl pozitivní – přes 3 promile alkoholu v dechu."

Okamžitě tak putovala na protialkoholní stanici.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté jí dnes sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a ve věci vedou zkrácené přípravné řízení."

Policisté se věcí i nadále zabývají, a to rovněž vzhledem k mechanismu poškození vozidla na několika místech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy