Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Absolventi gymnázií z Frýdlantu si převzali maturitní vysvědčení, loučení provázela legrace

V Janáčkově síni si po roce opět konalo slavnostní předávání maturitních vysvědčení absolventům dvou gymnázií ve Frýdlantě nad Ostravicí.

David Pavliska (Pro Frýdlant), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: “Město tradičně se snaží při předávání maturitních vysvědčení našim studentům, kteří navštěvují ve městě dvě gymnázia - Beskydy Mountain Academy nebo klasické krajské gymnázium, tak jim poděkovat za jejich působení zde ve městě, popřát jim jim do dalšího života hodně úspěchů a věříme, že si každý z těch mladých človíčků, těch studentů odnáší krásné zážitky a že z toho budou celý svůj život čerpat.”


Jana Ramíková, učitelka Gymnázia Beskydy Mountain Academy Frýdlant n. O.: “U nás ve škole je tradicí, že 3. ročník připravuje program, protože vlastně přebírá štafetu od absolventů, takže to je vždycky taková tradiční záležitost. A potom taky na závěr připravujeme píseň, která je speciálně pro tu danou třídu, která zrovna maturovala, aby měla takový dárek na cestu ke své budoucnosti. My jsme malá škola, tak se vlastně všichni vzájemně známe a známe se dost důvěrně za ty čtyři roky, takže v podstatě vždycky to loučení je takové, jako když vyprovázíte své děti a přece jenom ty emoce tady vždycky jsou. Takže se snažíme, aby měli památku i na ten slavnostní okamžik.”
Sára Kadlecová, absolventka Gymnázia Beskydy Mountain Academy Frýdlant n. O.: “Je to domácká škola a cítila jsem se tam chtěná a cítila jsem se, že mí učitelé se o mě zajímají a vlastně maturitou nás chtěli provést co nejlépe a byl to velmi pozitivní zážitek a opravdu mi to bude chybět hodně moc.”
Petra Schwarzová, ředitelka Gymnázia T. G. Masaryka Frýdlant nad Ostravicí: “Jsme rádi, že tento rok a tahle ta maturita byla v běžném režimu, nikoliv covidovém a že si vážíme i toho, že to naši studenti vzali za ten správný konec a většina jich byla úspěšných. Někteří velmi úspěšní se samými jedničkami. Zároveň jsme rádi, že máme možnost tady ve spolupráci s městem Frýdlantem nad Ostravicí spolupracovat při takovém slavnostním ukončení, protože jistě je to důležitá část života, která si zaslouží takovou společenskou událost.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy