Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ZŠ Komenského se učí programovat roboty a přeměňovat energie

Zábavná fyzika a chemie, nebo stavění lega a jeho následné programování. To je projekt “OKAP II” na ZŠ Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Základní škola Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí se zapojila do projektu Moravskoslezského kraje OKAP II. Jedná se o odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání a jeho cílem je zlepšit uplatnění žáků nejen základních škol na trhu práce.

Anna Matějová, ředitelka ZŠ Komenského, Frýdlant nad Ostravicí: "Probíhají kroužky robotiky a zábavná fyzika a chemie a díky tady tomuhle projektu vlastně máme šanci nejen poskytnout ty kroužky dětem bezplatně, ale měli jsme možnost si pořídit i docela slušné vybavení."
Marcela Židková, učitelka ZŠ Komenského, Frýdlant nad Ostravicí"Dneska máme kroužek zábavná fyzika a chemie, kde děti bádají se soupravami alternativní přeměny energie, takže se snaží přeměňovat sluneční energii, vodní energii, větrnou energii na elektrickou."

V kroužku robotiky se děti zase nenáročnou formou učí základům blokového programování.

Pavel Barták, učitel ZŠ Komenského, Frýdlant nad Ostravicí: "Začínají od strašně jednoduchého robota, který se jmenuje Blue-Bot a učí se programovat nejprve pomocí tlačítek. Potom přejdou na Ozoboty, kde se učí programovat pomocí čárových kódů na drahách a následně používají další složitější roboty, až InO-Boty a nakonec zkoušejí sestavovat pomocí stavebnice lego pět různých robotů a ty už ovládají."
anketa: účastníci kroužku robotiky: "Líbí se mi kroužek hodně."
anketa: účastníci kroužku robotiky: "Vybral jsem si robotiku, protože rád stavím lego a prostě jsem nikdy neovládal roboty a tak."

Z projektu OKAP realizuje ZŠ Komenského ještě kroužek redakce školního časopisu a rozvoj logického a kreativního myšlení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail