Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská policie ve FnO přednáší o bezpečnosti chodců a cyklistů

Tentokrát strážníci navštívili Středisko sociálních služeb.

Je tomu už více jak rok, co byla ve Frýdlantu nad Ostravicí zřízena městská policie. Ta považuje za vhodné dostat se do povědomí všech občanů města. Proto například strážníci v součinnosti s odborem sociálních věcí MěÚ FnO navštívili se svou přednáškou klienty Střediska sociálních služeb.

David Richter, velitel městské policie, Frýdlant nad Ostravicí: "Městská policie Frýdlant nad Ostravicí navštívila zdejší Středisko sociálních služeb ve Frýdlantu nad Ostravicí, konkrétně klienty sociálně aktivizační služby a to s programem preventivní přednášky na téma “Bezpečnost chodců a cyklistů”. Touto přednáškou navazujeme vlastně na cyklus preventivních přednášek se kterými jsme na jaře navštěvovali zdejší mateřské školky."

Cílem této přednášky je nejen celkové představení činnosti městské policie, ale hlavně seznámení se s pravidly provozu na pozemních komunikacích.

David Richter, velitel městské policie, Frýdlant nad Ostravicí: "Myslím si, že to je celkovou problematikou v celé České republice, že je důležité, aby vlastně byli ti klienti střediska seznámení s BESIPem, s tou bezpečností silničního provozu, protože jsou velice ohroženi."
Kamila Vabroušková, sociální pracovnice SAS: "My velmi děkujeme strážníkům městské policie města Frýdlant nad Ostravicí, kteří pro nás dneska připravili úžasnou preventivní přednášku, kdy klienti byli seznámeni s činnostmi policie, byli obeznámeni s různými riziky, např.: jak se má chovat chodec při silničním provoze a také byla provedena ukázka služebního vozidla."

Nejen služební vozidlo si klienti mohli prohlédnout, ale také si mohli vyzkoušet například odchytovou techniku, nebo si prohlédnout výzbroj a výstroj strážníků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a mateřská škola Naděje, Frýdek-Místek, Škarabelova 562 - pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 23 510 Kč/měsíc

Detail