Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odbor sociálních věcí ve Frýdlantu nad Ostravicí trápí nedostatek pěstounů

Snaží se tento problém řešit a jednou z možností bylo natočit rozhovory s pěstouny, kteří se podělili o své konkrétní zkušenosti, zážitky, motivace a pocity, které při pěstounské péči prožívají.

I přes celkový nedostatek pěstounů vešla v lednu letošního roku v platnost novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí, která stanovuje, že od roku 2025 nebudou moci být umisťovány do ústavní péče děti do tří let věku. Odbor sociálních věcí MěÚ FnO neustále přemýšlí jak problematiku nedostatku pěstounů řešit.

Simona Dybalíková, odbor sociálních věcí: "Odbor sociálních věcí MěÚ FnO se dlouhodobě snaží probudit zájem o náhradní rodinnou péči u veřejnosti. Nyní se nám naskytla příležitost, jak všem více pěstounství přiblížit. Oslovili jsme pěstouny a natočili s nimi videospoty, ve kterých otevřeně hovoří o svých pocitech, zkušenostech a motivaci. Těmto pěstounům bychom chtěli poděkovat za spolupráci na tvorbě těchto videospotů."

Videospotů je dohromady osm a každý díl reaguje na jinou otázku. Název tohoto pořadu je “Dokázali změnit svět - aspoň některým dětem.” Proč zrovna takový název?

Renata Volná, vedoucí Odboru sociálních věcí: "Pro malé dítě znamená máma a táta celý jeho svět. Rodiče pomohou, pohladí, ukáží dětem jak se v životě neztratit. Některé děti se však ztratily již na úplném začátku. Z různých důvodů nemají mámu, tátu, jsou však mezi námi lidé, kteří těmto dětem dokázali změnit svět - stali se jejich náhradní rodinou, stali se pěstouny."

Videospoty můžete shlédnout na youtube kanále “Město Frýdlant nad Ostravicí.”

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a mateřská škola Naděje, Frýdek-Místek, Škarabelova 562 - pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 23 510 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail