Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potřebovala peníze, tak ukradla kasičku veřejné sbírky na kapli ve Frýdlantu nad Ostravicí

Frýdlant nad Ostravicí |

31letá žena potřebovala akutně peníze, tak se rozhodla krást. Jako snadný cíl si vybrala kasičku veřejné sbírky na obnovu kaple ve Frýdlantu nad Ostravicí. Díky kamerovým záznamům a výborné spolupráci tamních strážníků a policistů ji ale ještě ten den chytili.

Minulé úterý přijali policisté oznámení o odcizení kasičky veřejné sbírky pro obnovu kaple ve Frýdlantu nad Ostravicí. Kasička, která byla upevněná na zdi přímo v kapli a zajištěná visacím zámkem, zmizela za bílého dne.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Na místo dorazili jak policisté, tak i strážníci městské policie. Po vyhodnocení kamerových záznamů a díky osobní a místní znalosti bylo zřejmé, že podezřelou z krádeže je 31letá žena, která se pohybuje na území Frýdlantu nad Ostravicí. Netrvalo dlouho a tentýž den ve večerních hodinách strážníci ženu vypátrali a předali kolegům z obvodního oddělení. Policisté ji ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže."

U výslechu se žena ke svému jednání doznala. Jak sama uvedla, o kasičce v kapli věděla, a protože potřebovala finance, rozhodla se je získat tímto způsobem.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Do volně přístupné kaple přišla, a jak sama řekla, kasičku uchopila a silou začala tahat ze zdi, i když jí to moc dobře nešlo díky jejímu upevnění pomocí vrutů. Nakonec se ji však podařilo kasičku ze zdi vytrhnout. Poté si ji měla uschovat a z místa utéct až k řece Ostravici. Tam ji měla kamenem rozbít a vzít z ní finanční hotovost okolo 6 tisíc korun. Na samotné kasičce způsobila škodu přes 2 tisíce korun."

Než byla vypátrána strážníky městské policie, stihla dle svých slov část peněz utratit za nákup jídla a cigaret a také si zajít na oběd.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Policisté u podezřelé zajistili část odcizených peněz, tedy zhruba 2.600 korun. Ty pak mohly být po provedení nezbytných úkonů vráceny zpět do rukou majitele kasičky."

Ženě, která již má za sebou trestní minulost majetkového charakteru, nyní v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Nahlásit chybu


K tématu

Pohotový svědek hlásil policistům pohyb lupiče, který přepadl seniorku v Orlové

18. února 2024 12:24 | Orlová | Jiří Cileček

Lupič přepadl seniorku v Orlové a ukradl jí mobilní telefon. Vzápětí se snažil utéct. Vyběhl za ním ale pohotový svědek, který zároveň hlásil pohyb lupiče policii na lince 158. Za 4 minuty byli na místě strážníci i policisté a 35letého recidivistu, který před pár týdny vyšel z vězení, dopadli. Teď se tam může vrátit až na 10 let.

Muž v Ostravě vlezl do kontejneru na elektroodpad. Prý mu tam spadly osobní věci

9. října 2023 12:55 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Klíče od domu a nabíječka od mobilního telefonu. To měl být údajně důvod, proč vlezl 45letý muž do kontejneru na elektroodpad v Ostravě. Strážníkům tvrdil, že mu tam spadly jeho osobní věci a proto je chtěl vytáhnout.

Dva muži kradli v Ostravě kabely, strážníci je dopadli dvakrát za sebou

20. února 2024 15:45 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dva muži se v noci vydali krást kabely na pozemek průmyslového areálu v Ostravě-Vítkovicích. Všiml si jich strážník obsluhující kamerový systém a poslal na místo hlídku, která muže zadržela a předala státní policii. Dvojice si z toho evidentně vůbec nedělala těžkou hlavu a další noc se vypravila znovu krást do dalšího areálu v okolí. Opět je ale díky kamerám zadrželi přímo při činu.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Potřebovala peníze, tak ukradla kasičku veřejné sbírky na kapli ve Frýdlantu nad Ostravicí
Vydáno 5. března 2024 14:55, Frýdlant nad Ostravicí, Jiří Cileček
31letá žena potřebovala akutně peníze, tak se rozhodla krást. Jako snadný cíl si vybrala kasičku veřejné sbírky na obnovu kaple ve Frýdlantu nad Ostravicí. Díky kamerovým záznamům a výborné spolupráci tamních strážníků a policistů ji ale ještě ten den chytili.

zdroj foto: Policie ČR

Minulé úterý přijali policisté oznámení o odcizení kasičky veřejné sbírky pro obnovu kaple ve Frýdlantu nad Ostravicí. Kasička, která byla upevněná na zdi přímo v kapli a zajištěná visacím zámkem, zmizela za bílého dne.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Na místo dorazili jak policisté, tak i strážníci městské policie. Po vyhodnocení kamerových záznamů a díky osobní a místní znalosti bylo zřejmé, že podezřelou z krádeže je 31letá žena, která se pohybuje na území Frýdlantu nad Ostravicí. Netrvalo dlouho a tentýž den ve večerních hodinách strážníci ženu vypátrali a předali kolegům z obvodního oddělení. Policisté ji ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže."

U výslechu se žena ke svému jednání doznala. Jak sama uvedla, o kasičce v kapli věděla, a protože potřebovala finance, rozhodla se je získat tímto způsobem.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Do volně přístupné kaple přišla, a jak sama řekla, kasičku uchopila a silou začala tahat ze zdi, i když jí to moc dobře nešlo díky jejímu upevnění pomocí vrutů. Nakonec se ji však podařilo kasičku ze zdi vytrhnout. Poté si ji měla uschovat a z místa utéct až k řece Ostravici. Tam ji měla kamenem rozbít a vzít z ní finanční hotovost okolo 6 tisíc korun. Na samotné kasičce způsobila škodu přes 2 tisíce korun."

Než byla vypátrána strážníky městské policie, stihla dle svých slov část peněz utratit za nákup jídla a cigaret a také si zajít na oběd.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Policisté u podezřelé zajistili část odcizených peněz, tedy zhruba 2.600 korun. Ty pak mohly být po provedení nezbytných úkonů vráceny zpět do rukou majitele kasičky."

Ženě, která již má za sebou trestní minulost majetkového charakteru, nyní v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydlant-nad-ostravici/11000041860/potrebovala-penize-tak-ukradla-kasicku-verejne-sbirky-na-kapli-ve-frydlantu-nad-ostravici