Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal první Seniorfest, soutěžily týmy z celého okolí

Frýdlant nad Ostravicí |

Soutěžní klání seniorů z celého frýdlantského regionu se konalo ve čtvrtek 4. září na hřišti Základní školy TGM. Šestičlenné týmy musely plnit nejrůznější úkoly.

Zuzana Pavlisková, předsedkyně MAS Frýdlantsko – Beskydy: „Seniorfest Beskydy 2025 je prvním ročníkem akce, kterou jsme společně s kolegyněmi z místní akční skupiny Frýdlantsko – Beskydy zorganizovali pro seniory z Frýdlantu nad Ostravicí a okolních obcí. Já sama mám kolem sebe několik seniorů, kteří jsou velmi aktivní a kteří se rádi baví, a proto jsem ráda, že se nám podařilo tuto akci uskutečnit. Zároveň se nám podařilo zapojit i děti z místní základní a mateřské školy.“
Jaroslav Hudeček, účastník akce: „Přijeli jsme sem jako Klub seniorů z Lhotky, tady kousek od Frýdlantu, na Seniorfest 2025. Myslím, že jsme si to všichni bezvadně užili. Bylo šest disciplín, těžko některou vyzdvihnout, ale všechny byly skvělé. Tajně jsme doufali, že budeme první, asi to tak nebude, ale odjíždíme určitě spokojení.“
Zuzana Pavlisková, předsedkyně MAS Frýdlantsko – Beskydy: „Této akce se zúčastnilo 14 týmů ze 13 obcí a soutěžily mezi sebou v disciplínách, které byly složeny jak z fyzických aktivit, tak i z vědomostních soutěží. Například skládání puzzle, kde účastníci měli složit naše nové logo místní akční skupiny, navlékání korálků nebo zdolávání různých překážek.“

Vítězi prvního ročníku se stali senioři z Metylovic, kterým blahopřál také Zdeněk Chlopčík.

Nahlásit chybu


K tématu

Studenti se učili ze zkušeností našich předků, se seniory konverzovali a stavěli ptačí budky

2. června 2025 13:00 | Ostrava-město | Michal Slonina

Propojení generací skrze řemeslné a tvořivé aktivity si klade za cíl nový projekt organizace Zkušení.cz "Učíme se ze zkušeností našich předků". V rámci akce KUTIL FEST 2025 v ostravském domově Magnolie si tentokrát mohli senioři společně se studenty vyrobit třeba ptačí budku.

81letý řidič netušil, že jede s píchlou pneumatikou. Policisté pomohli s výměnou kola

21. července 2025 9:52 | Ostrava-Mariánské hory | Jiří Cileček

Kolem policistů v Ostravě projelo auto s píchlou pneumatikou. Vůz proto okamžitě zastavili. Když zjistili, že za volantem sedí 81letý muž, neváhali a sami mu pomohli kolo vyměnit. Svěřil se, že vůbec o defektu nevěděl a policistům byl velmi vděčný za pomoc.

Seděla na schodech v pyžamu. Žena pomohla dezorientované seniorce

23. října 2025 13:00 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

Všímavost mladé ženy v Ostravě-Porubě zachránila seniorku. Mladá žena v úterý brzy ráno našla dezorientovanou sousedku. Seniorka byla oblečená jenom do pyžama, neměla boty a seděla na schodech. Žena zabalila sousedku do deky a přivolala strážníky. Ti seniorku dovedli zpět do jejího bytu. Městská policie žádá veřejnost o všímavost a hlášení podobných případů.


K požáru skladu a pekárny v Horní Suché se zraněnými spěchali hasiči i záchranky

Dnes 10:26, vydáno včera 22:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Rozsáhlý požár zachvátil ve čtvrtek večer jeden skladovací prostor a také částečně i střechu pekárny v Horní Suché. Do akce bylo nasazeno několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Muž utrpěl popáleniny druhého stupně na čtyřiceti procentech povrchu těla, musel být letecky transportován do nemocnice. Během zásahu se zranil i jeden z hasičů. Ještě stále probíhá likvidace úplná likvidace požáru.

Policie hledá dítě v ohrožení. 14letá dívka odešla z diagnostického ústavu v Bohumíně

Včera 18:57 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policie vyhlásila status Dítě v ohrožení. Hledá 14letou dívku, která odešla z diagnostického ústavu v Bohumíně. Má zdravotní problém a musí pravidelně užívat léky, které nemá u sebe.

Opilá řidička srazila v Čeladné dvě děti na chodníku. Od nehody utekla a pak ji srazil vlak

Včera 19:44, vydáno včera 11:50 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Opilá sedla za volant a v Čeladné při nebezpečném předjíždění vyjela ze silnice na chodník a tam srazila dvě jedenáctileté dívky. Od nehody utekla a později ji našel policejní pes u kolejí, kde ji srazil vlak. Jednu ze sražených dívek přepravil do nemocnice ve vážném stavu vrtulník.

Porubu rozzářily záhony. A květinová louka na Francouzské ulici nabídne novinku

Včera 17:49 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Příroda se opět s jarním počasím probouzí k životu. Poruba také letos v tomto období pokračuje v obnově a výsadbě veřejné zeleně - vysazují se nové záhony, keře i stromy.

Plamen lidskosti ocenil pracovníky v sociálních službách, kraj letos galavečer pořádal poprvé

Včera 14:00 | Celý MS kraj | Michal Slonina

Sál Janáčkovy konzervatoře hostil ve středu 15. dubna slavnostní předávání cen Plamen lidskosti. Moravskoslezský kraj na slavnostním večeru ocenil osobnosti i kolektiv pracující v sociálních službách.

Zelených projektů v Ostravě přibývá s rostoucím úspěchem Reuse centra

Včera 14:23 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Úspěch Reuse centra Ostrava, kde lidé vracejí do oběhu nepotřebné věci, se odráží na množství zeleně ve městě. Výtěžek z této recyklace je totiž využíván na financování zelených projektů. Letos bude rozděleno přes dva miliony korun.

Senior bus pomáhá seniorům v Mariánských Horách překonat dopravní omezení

Senioři v ostravských Mariánských Horách mají kvůli rekonstrukci ulice Novoveská komplikovanější dopravu. Radnice zareagovala rychle a pro klienty DPS zavedla speciální Senior bus.

Baseballisty Arrows Ostrava čeká první domácí zápas sezony. Přivítají Hrochy Brno

Včera 15:38 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Baseballisté Arrows Ostrava odstartovali novou sezonu. Svůj první domácí zápas odehrají už v pátek v porubském Arrows Parku, kde přivítají silné soupeře Hrochy Brno.

Šikmý kostel v Karviné mění tvář. Obnova exteriéru je v plném proudu

Včera 9:21 | Karviná | Anna Břenková

Od listopadu loňského roku probíhá rozsáhlá obnova exteriéru šikmého kostela v Karviné. Momentálně se nasazuje nová střešní krytina a práce se dotknou fasády kostela i sousedních hrobek. Pokud vše půjde podle plánu, práce budou dokončeny v září tohoto roku.

Ukradli charitativní kasičku z nákupního centra. Policie z Ostravy-Poruby hledá dva muže

Včera 9:21 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

Zatímco jeden z mužů odlákal pozornost, druhý demontoval a odnesl charitativní kasičku s desítkami tisíc korun. Policisté nyní pátrají po dvou mužích z kamerového záznamu i případných svědcích, kteří si v neděli večer podezřelého jednání všimli. Pokud osoby na videu poznáváte, volejte linku 158.

Žáci Obchodní akademie chodí na magistrát F-M na praxi i besedy

Včera 10:27 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Radnice ve Frýdku-Místku úzce spolupracuje s Obchodní akademií. Tu sice zřizuje MS kraj, ale vedení města moc dobře ví, že právě z této školy se rekrutují budoucí zaměstnanci úřadu.

V Lískovci pořádal besedu spolek Jsem jedno ucho

Včera 10:13 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Spolek Jsem jedno ucho pravidelně pořádá na frýdecko-místeckých základních školách netradiční besedy. Žáci se při nich dozví, jak si chránit svůj sluch nebo třeba jak komunikovat s neslyšícími.

V Muzeu Beskyd vznikl díky rekonstrukci nový depozitář

Včera 10:10 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek má nové zázemí pro uchovávání svých sbírek. V Langově domě na ulici Hluboká vznikl po rekonstrukci půdních prostor moderní depozitář, který zajistí lepší ochranu muzejních předmětů i odpovídající podmínky pro jejich dlouhodobé uložení.

Keramička Hrnková inspiruje v Čeladné i mladé tvůrce

15. dubna 2026 8:00 | Čeladná | Petra Dorazilová

Galerie v Památníku Josefa Kaluse, poprvé pod oficiálním názvem U Fojta, uvedla výstavu výtvarnice a keramičky Marty Hrnkové z Jeseníku. Současně památník zahájil tuto turistickou sezonu v duchu pohádek.

Technické obory lákají, hlavně ty s maturitou

14. dubna 2026 10:32 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Střední školy v MS kraji žijí v těchto dnech nejen maturitami, ale také přijímacími zkouškami. My jsme natáčeli na Střední odborné škole ve Frýdku-Místku, která nabízí kromě učebních oborů i čtyři obory maturitní.

Deskal na stodole připomíná jablunkovského starostu a filantropa Štěpána Sikoru

14. dubna 2026 10:05 | Jablunkov | Libor Běčák

Jako pocta někdejšímu starostovi a filantropovi Štěpánu Sikorovi byl v Jablunkově odhalen deskal s jeho podobiznou. Zdobí stěnu stodoly v místní části Bělá.

Ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal první Seniorfest, soutěžily týmy z celého okolí
Vydáno 8. září 2025 7:56, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák
Soutěžní klání seniorů z celého frýdlantského regionu se konalo ve čtvrtek 4. září na hřišti Základní školy TGM. Šestičlenné týmy musely plnit nejrůznější úkoly.

Zuzana Pavlisková, předsedkyně MAS Frýdlantsko – Beskydy: „Seniorfest Beskydy 2025 je prvním ročníkem akce, kterou jsme společně s kolegyněmi z místní akční skupiny Frýdlantsko – Beskydy zorganizovali pro seniory z Frýdlantu nad Ostravicí a okolních obcí. Já sama mám kolem sebe několik seniorů, kteří jsou velmi aktivní a kteří se rádi baví, a proto jsem ráda, že se nám podařilo tuto akci uskutečnit. Zároveň se nám podařilo zapojit i děti z místní základní a mateřské školy.“
Jaroslav Hudeček, účastník akce: „Přijeli jsme sem jako Klub seniorů z Lhotky, tady kousek od Frýdlantu, na Seniorfest 2025. Myslím, že jsme si to všichni bezvadně užili. Bylo šest disciplín, těžko některou vyzdvihnout, ale všechny byly skvělé. Tajně jsme doufali, že budeme první, asi to tak nebude, ale odjíždíme určitě spokojení.“
Zuzana Pavlisková, předsedkyně MAS Frýdlantsko – Beskydy: „Této akce se zúčastnilo 14 týmů ze 13 obcí a soutěžily mezi sebou v disciplínách, které byly složeny jak z fyzických aktivit, tak i z vědomostních soutěží. Například skládání puzzle, kde účastníci měli složit naše nové logo místní akční skupiny, navlékání korálků nebo zdolávání různých překážek.“

Vítězi prvního ročníku se stali senioři z Metylovic, kterým blahopřál také Zdeněk Chlopčík.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydlant-nad-ostravici/11000050497/ve-frydlante-nad-ostravici-se-konal-prvni-seniorfest-soutezily-tymy-z-celeho-okoli