17. listopad si na jablunkovské radnici připomněli písněmi Marty Kubišové, vzpomínáním i koncertem Františka Nedvěda mladšího

  • 9:53,
  • Jablunkov,

Písničky Marty Kubišové, vzpomínání pamětníků a koncert Františka Nedvěda mladšího. 30 let od revolučního 17. listopadu oslavili také v Jablunkově.

Stáhnout video

17. listopad si několika tématickými akcemi připomněli také v Jablunkově. V nejvýchodnějším městě republiky mohli lidé zhlédnout film Hořící keř nebo navštívit koncert písničkáře Pavla Dobeše. Hlavní část programu se konala v neděli na radnici. Připravilo ho Jablunkovské centrum kultury a informací. 

“17. listopad jsme slavili tady na Jablunkovské radnici. Zpívala Beata Kantorová, absolventka konzervatoře, písně Marty Kubišové. Po ní se nám představili studenti třineckého gymnázia s představením Sametová a večer do finále jsme šli s koncertem Františka Nedvěda mladšího,” řekla ředitelka Jablunkovského centra kultury a informací (JACKi) Gabriela Niedoba. 

Významný den v historii země si na jablunkovské radnici připomněli také zástupci okolních obcí. 

“V sobotu jsme oslavili 30. výročí sametové revoluce. Sedli jsme si tady na radnici se starosty a zastupiteli všech okolních obcí. Máme takové krásné vztahy ve Sdružení obcí Jablunkovska a myslím si, že to bylo podařené, protože jsme si vyměnili některé informace a poznali jsme se trošku více. Jako starostové se známe, scházíme se často, ale zastupitelé až tak moc se neznají. Měli jsme také kulturní program. Vystupovali nám tady regionální umělci a divadlo z Milíkova,” řekl starosta Jablunkova Jiří Hamrozi (KDU-ČSL).  

Zajímavé kulturní a společenské akce se budou konat i v následujících dnech. 

“Jablunkov kulturou žije a proto si dovolím pozvat diváky na příští týden. V neděli 24. listopadu máme program Listování s Lukášem Hejlíkem, takže srdečně zveme,” dodala ředitelka JACKi Gabriela Niedoba.

V sobotu 30. listopadu se bude v centru města rozsvěcovat vánoční strom a 16. prosince se bude konat Vánoční jarmark. 
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 16:44
Frýdek-Místek, Kostel Božího těla, Jablunkov

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

10.12. 19:00 - 08.12. 16:44
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Bach trochu jinak / komponovaný pořad

11.12. 19:00 - 08.12. 16:44
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

JEWA, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

LAKUM - KTL, a.s.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků