Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střední škola v Jablunkově rozšiřuje a modernizuje své obory

  • Jablunkov,

Střední škola v Jablunkově se mění. Vedle svého jména mění i logo, které vybírají žáci základních škol. Přibyly také nové obory.

“Máme nové maturitní obory - Výpočetní technika pro průmysl, Ekonomika a firemní administrativa a Doprava a logistika. Nově nám zřizovatel, Moravskoslezský kraj, poskytuje stipendia na naše stávající učební obory. Další novinkou je laboratoř virtuální reality, kde máme tři technologie. Pomocí první lze sledovat 3D filmy se zaměřením na techniku. Vidíme, jak funguje například motor nebo diferenciál. Další je zařízení z herního průmyslu, kde se člověk uzavírá do svého virtuálního světa. V současnosti na něm zkoušíme program „Automechanická dílna“. Třetí technologií jsou holografické brýle, které spojují konkrétní realitu s tou virtuální. Studenti se dívají například na turbínu, mohou ji rozebírat a otáčet,” vysvětluje ředitel školy Roman Szotkowski.

Škola má vlastní dílny, ale praxi žáci získávají také přímo ve firmách. Navíc mohou získat svářečský průkaz nebo řidičský průkaz ve vlastní autoškole. 

“Ve městě Jablunkově se vzdělávání datuje až do 17. století, takže jsme rádi, že zde má dlouhou tradici. Střední školství u nás započalo po druhé světové válce, takže dnes už má střední škola v Jablunkově přes 70 let. My jsme rádi, že se mění, protože byla doba, kdy klesaly počty žáků, a to v celém kraji. Dopadlo to negativně i na naši školu v Jablunkově. V posledním roce už to ale vypadá, že jsme tento trend otočili a jménem města chceme pozvat mladé lidi, aby k nám přišli studovat. Jablunkov je krásné a bezpečné městečko. Myslím, že by zde studenti mohli zažít nejhezčí roky svého života,” řekl jablunkovský radní David Sventek (ODS).
Román pro ženy / představení Komorního divadlo Arté

Dnes
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

GASTRO - MENU EXPRESS a.s.*
Třinec
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Šárka Janečková - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Pactra International (Czech) s.r.o. - Hnojník
Hnojník
od 19 000 do 21 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků