Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střední škola v Jablunkově rozšiřuje a modernizuje své obory

  • Jablunkov,

Střední škola v Jablunkově se mění. Vedle svého jména mění i logo, které vybírají žáci základních škol. Přibyly také nové obory.

“Máme nové maturitní obory - Výpočetní technika pro průmysl, Ekonomika a firemní administrativa a Doprava a logistika. Nově nám zřizovatel, Moravskoslezský kraj, poskytuje stipendia na naše stávající učební obory. Další novinkou je laboratoř virtuální reality, kde máme tři technologie. Pomocí první lze sledovat 3D filmy se zaměřením na techniku. Vidíme, jak funguje například motor nebo diferenciál. Další je zařízení z herního průmyslu, kde se člověk uzavírá do svého virtuálního světa. V současnosti na něm zkoušíme program „Automechanická dílna“. Třetí technologií jsou holografické brýle, které spojují konkrétní realitu s tou virtuální. Studenti se dívají například na turbínu, mohou ji rozebírat a otáčet,” vysvětluje ředitel školy Roman Szotkowski.

Škola má vlastní dílny, ale praxi žáci získávají také přímo ve firmách. Navíc mohou získat svářečský průkaz nebo řidičský průkaz ve vlastní autoškole. 

“Ve městě Jablunkově se vzdělávání datuje až do 17. století, takže jsme rádi, že zde má dlouhou tradici. Střední školství u nás započalo po druhé světové válce, takže dnes už má střední škola v Jablunkově přes 70 let. My jsme rádi, že se mění, protože byla doba, kdy klesaly počty žáků, a to v celém kraji. Dopadlo to negativně i na naši školu v Jablunkově. V posledním roce už to ale vypadá, že jsme tento trend otočili a jménem města chceme pozvat mladé lidi, aby k nám přišli studovat. Jablunkov je krásné a bezpečné městečko. Myslím, že by zde studenti mohli zažít nejhezčí roky svého života,” řekl jablunkovský radní David Sventek (ODS).

Nahlásit chybu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail