Střední škola v Jablunkově rozšiřuje a modernizuje své obory

  • 13:55,
  • Jablunkov,

Střední škola v Jablunkově se mění. Vedle svého jména mění i logo, které vybírají žáci základních škol. Přibyly také nové obory.

“Máme nové maturitní obory - Výpočetní technika pro průmysl, Ekonomika-firemní administrativa a Doprava a logistika. Nově nám na zřizovatel Moravskoslezský kraj poskytuje stipendia na naše učební obory. Nově máme laboratoř virtuální reality, kde máme tři technologie. Je to v podstatě něco jako 3D kino, kde můžeme vidět ty 3D záležitosti se zaměřením na techniku, aby bylo vidět třeba, jak funguje motor nebo diferenciál. Pak máme zařízení z hlavního průmyslu, kde se člověk uzavírá do jako kdyby do svého virtuálního světa. A ještě máme holografické brýle, kde se spojuje ta realita konkrétní s realitou virtuální. Studenti se dívají na turbínu, mohou ji rozebírat, otáčet,” vysvětluje ředitel školy Roman Szotkowski.

Škola má vlastní dílny, ale praxi žáci získávají také přímo ve firmách. Získat mohou svářečský průkaz nebo řidičský průkaz ve vlastní autoškole. 

“Ve městě Jablunkově se vzdělávání datuje už do 17. století, takže jsme rádi, že máme velkou tradici. Střední školství u nás započalo po druhé světové válce, takže dneska už střední škola v Jablunkově má přes 70 let. My jsme rádi, že se v této době mění, protože byla doba, kdy počty žáků pokleslych v celém kraji a dopadlo to negativně i na naší školu v Jablunkově. V posledním roce už to vypadá, že jsme ten trend otočili a v podstatě za město chceme pozvat studenty, aby k nám přišli, aby u nás studovali. Je to krásné a bezpečné. Myslím, že by tam mohli studenti a žáci zažít nejhezčí roky svého života,” řekl jablunkovský radní David Sventek (ODS).
O princezně, Luciášovi a makových buchtách / divadlo pro děti

Zítra
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků