Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dům dětí a mládeže v Jablunkově slaví 70 let činnosti

  • Jablunkov,

Už 70 let let vyplňuje volný čas nejmladších obyvatel Jablunkova místní Dům dětí a mládeže. Budova, která patří mezi nejstarší ve městě, prošla rekonstrukcí.

"Byly dodělané prostory, ve kterých jsou nové kroužky. Rekonstrukce byla z projektu IROP a stála 13 milionů korun, kde 10 miliony se podílel kraj a třemi miliony město Jablunkov. V rámci Místního akčního plánu MAP 2 máme rozjetý projekt Malý řemeslník. Ten je zaměřený na předškolní děti, které si hrají s dřevem a vytvářejí dřevěné hračky. V rámci tohle období, jsme se stali součástí projektu Sdružení pracovníků domů dětí mládeže, kterým jsme členy a vytvořili jsme projekt, který se nazývá Mít kam jít. Je to webová stránka, kde vlastně děti můžou přijít a vytvářet si různé věci podle návodů, které jsou vystaveny na tom webu, řekl ředitel DDM Jablunkov Václav Pospíšil.

Jablunkovský Dům dětí a mládeže má bohatou historii a na kontě řadu úspěchů. Mezi nejúspěšnější patří běžecký oddíl.

“Jsme strašně rádi, že DDM je nádherně opravený. Je dostupný všem lidem i dospělým, není to teda jenom pro děti. Je tady pár lidí, pár stálých zaměstnanců, kteří dělají neskutečnou práci pro celé okolí Jablunkova. Jako externista tady mám běžecký kroužek. Máme tady 80 dětí a dospělých. Jsme všichni takový jeden tým a jenom tak krátce z výsledků, máme medaile i z mistrovství světa. Když jsme začínali, tak jsme byli rádi za krajský přebor a teď tady máme v borce, kteří který jsou několikanásobní mistři republiky a do konce jsou v reprezentaci České republiky. Loni Marek Chrascina přivezl zlatou a bronzovou medaili z mistrovství světa v Argentině,” uvedl trenér Petr Tvrzník.

Hlavní část oslav 70. výročí Domu dětí a mládeže v Jablunkově začne s novým školním rokem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy