Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Jablunkově někdo poškodil altán v městském lese se vzdělávacími tabulemi

  • Jablunkov,

Vandalismus, neúcta či hyenismus. Jinak se nedá nazvat nepochopitelné řádění neznámého vandala v Jablunkově. Poničil totiž vzdělávací tabule v altánku v městském lese. Teď po něm pátrají policisté. Škoda je přes 10 tisíc korun.

Hned první prázdninový den přijali policisté z obvodního oddělení Jablunkov oznámení o poškození altánu v areálu městského lesa, v části na Vyhlídce.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Dosud neznámý pachatel poškodil celkem pět kusů informačních tabulí a jednu velkou tabuli pomaloval barvou vulgárními nápisy. Samotné poškození spočívalo v rozlámání tabulí, jejich vylomení z vitrín a nakonec i popsání fixem. Škoda způsobena městu Jablunkov značně převyšuje částku 10.000,- Kč."

Policisté po možných pachatelích pátrají. Podle svědectví se poslední červnový den na inkriminovaném místě pohybovala skupinka chlapců na jízdních kolech.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Ty žádáme, aby se přihlásili na obvodní oddělení a případně svou výpovědí a svědectvím přispěli k objasnění tohoto činu. Samozřejmě žádáme také ostatní možné svědky, kteří by mohli jakoukoli informací přispět k objasnění, aby se obrátili, byť anonymně, na tísňovou linku 158, případně se dostavili na místní obvodní oddělení."

V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy