Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po medvědech a vlcích se v Jablunkově objevili lední medvědi. Jako parta otužilců

Jablunkov |

Novou tradici založili otužilci v Jablunkově. Na apríla uspořádali hromadný ponor v řece Olši pod místním splavem. Do vody teplé 7 stupňů Celsia se nechali vyhecovat také starosta a místostarosta Jablunkova.

Místní hasiči předvedli ukázku záchrany tonoucího a k dobré náladě hráli muzikanti. Nechyběl horký grog, čaj, polévka a opékání párků.

Mario Cinzov, Lední medvědi Jablunkov: “Ono vlastně ta iniciativa byla od Ledních medvědů tady z Jablunkova. To je takový oddíl otužilců. A domluvili jsme se s městem, že uspořádáme nějaký ten ponor tady s otužilci z Moravskoslezského kraje. Jsme sami zvědaví, kolik lidí dneska přijde, protože nedávali na nám vědět, jestli někdo přijde. Hasiči nám předvedou záchranu tonoucího v ledové vodě. Je to takový první ponor tady u nás v Jablunkově. Je na každém otužilci, někdo nehybně stojí ve vodě, někdo má ruce nad hladinou, já osobně preferuji vlastně jenom plavky a taky pohyb ve vodě. Někteří mají čepice, jiní neoprenové rukavice. Někteří tam jsou 5 minut, 2 minuty, půl minuty. Je to jedno, protože po půlminutě ty účinky jsou blahodárné.”
Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Já jsem nadšen. Sice podmínky pro otužilce nejsou ty nejlepší, protože oni chtějí co nejvíc zimy, ale i tak si myslím, že otužilci budou borci, když do toho vlezou a budu se tam koupat, tak budou za hrdiny. Věřím, že si to všichni užijí a je to takový startovací nultý ročník a příští rok už to bude naplno. Určitě to zkusím aspoň po kolena.”
Anketa: “Je to na mě moc teplé. Pro by byl kanál La Manche, ale to si dělám legraci. Tady mám podpisy plavců, kteří kanál přeplavali… Jinak uvidíme. Záchranka tady je, občerstvení tady je, tak je všechno dobré.”
Luboš Čmiel (ODS a Nezávislí Jablunkované): “Já sám nevím, k čemu je to dobré… Ale cítím, že se cítím výborně. Vidíte, jak se celý klepu. Ale určitě to je taková spíš recese. Kdybych to dělal pravidelně, tak asi jo. Každá věc se musí trénovat, ale nevím, jestli v tom budu pokračovat. Já si myslím, že asi ne.”
Anketa: “Výborné, nádherné. Jak se říká bomba, pecka, luxus. Opravdu jsme s touto akcí nesmírně spokojení. Bylo to nádherné. Poprvé se vlastně koupu v řece v zimě, takže jsem překvapená, jak je to nádherné.”
Anketa: “Dneska to bylo dost teplé. Jsem zvyklý na trošku studenější. Kdyby tady byl led, tak určitě je to lepší.”
Anketa: “My chodíme každou neděli na Karvinské moře v 8 hodin, takže každý týden jsme ve vodě, ale v řece jsem poprvé.”
Nahlásit chybu


K tématu

Mladí cyklisté v Jablunkově soutěžili o postup do dalšího kola

6. května 2023 14:30 | Jablunkov | Libor Běčák

Postupové soutěže mladých cyklistů se v Jablunkově účastnili školáci z celého regionu.

Na Střední škole v Jablunkově vsadili na IT obory a otevřeli moderní učebny

26. dubna 2023 8:30 | Jablunkov | Libor Běčák

Střední škola v Jablunkově se před několika roky potýkala s velkými existenčními problémy. Vedení se ve spolupráci s krajem podařilo udělat některé změny, které školu zachránily. Místo kuchařů a číšníků dnes vychovávají odborníky v informačních technologiích. Pro ně teď byly otevřeny dvě nové učebny.

O osudu rizikových vlků budou rozhodovat krajské štáby, odstřel je až poslední možnost

5. května 2023 13:01 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Obyvatelé obcí na Jablunkovsku žijí už několik let v obavách, že jejich domácí zvířata nebo dokonce je samotné napadnou vlci. Protože je vlk chráněný, vydalo ministerstvo životního prostředí nařízení, podle kterého se v každém kraji zřizuje štáb s pravomocemi rozhodnout o osudu vlka. Chovatele ovcí o novém nařízení osobně přímo na pastvině v Bystřici informoval ministr životního prostředí Petr Hladík.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Frýdek-Místek dává dopředu vědět, kde budou strážníci měřit rychlost

Strážníci opět začali měřit rychlost na různých místech Frýdku-Místku. Magistrát o tom dává dopředu vědět. Důvodem měření totiž není být represivní, ale preventivní. A přimět řidiče, aby na rizikových místech dodržovali maximální povolenou rychlost. A například u škol a v obytných zónách, byli více opatrní.

Po medvědech a vlcích se v Jablunkově objevili lední medvědi. Jako parta otužilců
Vydáno 1. dubna 2023 21:13, Jablunkov, Libor Běčák
Novou tradici založili otužilci v Jablunkově. Na apríla uspořádali hromadný ponor v řece Olši pod místním splavem. Do vody teplé 7 stupňů Celsia se nechali vyhecovat také starosta a místostarosta Jablunkova.

Místní hasiči předvedli ukázku záchrany tonoucího a k dobré náladě hráli muzikanti. Nechyběl horký grog, čaj, polévka a opékání párků.

Mario Cinzov, Lední medvědi Jablunkov: “Ono vlastně ta iniciativa byla od Ledních medvědů tady z Jablunkova. To je takový oddíl otužilců. A domluvili jsme se s městem, že uspořádáme nějaký ten ponor tady s otužilci z Moravskoslezského kraje. Jsme sami zvědaví, kolik lidí dneska přijde, protože nedávali na nám vědět, jestli někdo přijde. Hasiči nám předvedou záchranu tonoucího v ledové vodě. Je to takový první ponor tady u nás v Jablunkově. Je na každém otužilci, někdo nehybně stojí ve vodě, někdo má ruce nad hladinou, já osobně preferuji vlastně jenom plavky a taky pohyb ve vodě. Někteří mají čepice, jiní neoprenové rukavice. Někteří tam jsou 5 minut, 2 minuty, půl minuty. Je to jedno, protože po půlminutě ty účinky jsou blahodárné.”
Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Já jsem nadšen. Sice podmínky pro otužilce nejsou ty nejlepší, protože oni chtějí co nejvíc zimy, ale i tak si myslím, že otužilci budou borci, když do toho vlezou a budu se tam koupat, tak budou za hrdiny. Věřím, že si to všichni užijí a je to takový startovací nultý ročník a příští rok už to bude naplno. Určitě to zkusím aspoň po kolena.”
Anketa: “Je to na mě moc teplé. Pro by byl kanál La Manche, ale to si dělám legraci. Tady mám podpisy plavců, kteří kanál přeplavali… Jinak uvidíme. Záchranka tady je, občerstvení tady je, tak je všechno dobré.”
Luboš Čmiel (ODS a Nezávislí Jablunkované): “Já sám nevím, k čemu je to dobré… Ale cítím, že se cítím výborně. Vidíte, jak se celý klepu. Ale určitě to je taková spíš recese. Kdybych to dělal pravidelně, tak asi jo. Každá věc se musí trénovat, ale nevím, jestli v tom budu pokračovat. Já si myslím, že asi ne.”
Anketa: “Výborné, nádherné. Jak se říká bomba, pecka, luxus. Opravdu jsme s touto akcí nesmírně spokojení. Bylo to nádherné. Poprvé se vlastně koupu v řece v zimě, takže jsem překvapená, jak je to nádherné.”
Anketa: “Dneska to bylo dost teplé. Jsem zvyklý na trošku studenější. Kdyby tady byl led, tak určitě je to lepší.”
Anketa: “My chodíme každou neděli na Karvinské moře v 8 hodin, takže každý týden jsme ve vodě, ale v řece jsem poprvé.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/jablunkov/11000036484/po-medvedech-a-vlcich-se-v-jablunkove-objevili-ledni-medvedi-jako-parta-otuzilcu