Palkovičtí školáci dostali vysvědčení i nové pomůcky

Ve všech školách rozdávali učitelé školákům poslední lednový den kromě známek i pololetní vysvědčení. Palkovičtí školáci dostali navíc i jeden mimořádný dárek - v hodinách fyziky, chemie nebo biologie budou nově využívat i zbrusu nové pomůcky, které jim zakoupila obec.

Je poslední lednový den a tady v osmé třídě Základní školy v Palkovicích rozdává třídní učitelka všem svým žákům i pololetní vysvědčení. Každého z žáků ohodnotí, pochválí nebo povzbudí k ještě lepším výkonům. Většina z nich je ale s výslednými známkami spokojena.

"Moje vysvědčení dopadlo velmi dobře, mám dvě dvojky," řekl Jiří Ryška, žák ZŠ a MŠ Palkovice. Tento den byl pro všechny ve škole ale výjimečný. Zastupitelé obce dětem k vysvědčení předali i dárek v podobě nových pomůcek v hodnotě dva miliony korun z regionálního operačního programu.

"Na tento projekt jsme dostali dotace ve výši 85 procent z EU a dalších asi 7 procent nám přidal kraj," objasnil financování místostarosta obce David Kula.

Děti se s novými pomůckami setkají v chemii, biologie, fyzice i dalších technicky orientovaných předmětech.

"My jsme se s těmito pomůckami posunuli o dalších dvacet let dál, než jsme byli doteď , takže jsme dost rádi," kvitoval nákup pomůcek ředitel školy Ivo Fišer.

Nejvíc mě zaujala ta vývěva, se kterou můžeme dělat pokusy a určitě ty věci na biologii. mě zaujalo tolik těch pomůcek na elektroniku třeba ta auta," řekly děti ze ZŠ a MŠ Palkovice.

Za posledních pět let je to druhá velká investice pro školu, nejdříve vybudovala obec pro školu nové šatny, družinu, zmodernizovala se učebny fyziky a kuchyň pro výuku vaření. V plánu má obec ještě zlepšit ve škole konektivitu.
Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

V síti / projekce filmu a diskuze s protagonistkou Terezou Těžkou

09.03. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí náměstí T.G. Masaryka 1260 okres Frýdek-Místek, příspěvková or
Frýdlant nad Ostravicí
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

PETRAMONT s.r.o., organizační složka - pracoviště DLOBIS, s.r.o.
Pržno
od 21 900 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků