Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obec Palkovice bude brzy barevnější, připravují tam trvalkové záhony

  • Palkovice,

Veřejnou zeleň v Palkovicích čekají nejen obvyklé podzimní práce, ale nově se tady připravují trvalkové záhony, které budou krášlit prostranství kolem hlavní cesty.

"V Palkovicích se snažíme o zeleň starat pravidelně, letos jsme zkusili novinku-tady v lokalitě U Transformátoru jsme zkusili vysadit záhonek s trvalkami, který by měl kvést celoročně," prozradil místostarosta Palkovic David Kula.

Trvalkový záhon bude štěrkový a na jeho ploše budou moci už brzy lidé obdivovat až dvacet různých druhů suchomilných rostlin.

"Pro konkrétnost toto je krásná trvalka salvia nemoroza, je to druh šalvěje, Potom něco takového, co lidé znají ze zahrad, je typ rozchodníku, který je velmi suchomilný, tady jsem na ukázku přinesla penstemon česky dračík," vyjmenovala některé druhy zahradní akrchitektka Kateřina Žídková.

Nejbarevnější bude záhon v průběhu léta, většina trvale pokvete. Trvalky jsou medonosné, přilákají tedy spoustu včel a motýlů. Je třeba se pravidelně starat i stovky alejových ovocných stromů, které letos na jaře nechala obec vysadit.

"O tyto stromy se pravidelně staráme, zrovna probíhá podzimní řez těchto stromů," dodal místostarosta.

"Na tomto ovocném stromku - je to švestka - zastřihneme letorosty, aby se udělala koruna. Vrchy se zastřihnou asi do poloviny, letos jsou pěkně narostlé, máme je slušné," řekl Zdeněk Závodný,  zahradník.

Během roku se kolem stromů odpleveluje půda, přisypává se mulčovací kůra a také hnojivo.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků