Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovičtí zastupitelé schválili rozpočet pro rok 2020, hospodařit budou s 69 miliony Kč

  • Palkovice,

Zastupitelé Palkovic schválili jednohlasně rozpočet na letošní rok. Obec bude hospodařit s 69 miliony korun. Nově se do rozhodování o investicích mohou zapojit sami občané, v rámci participativního rozpočtu pro tyto účely vyčlenilo vedení obce statisíce korun.

Zastupitelé obce Palkovice schválili na svém posledním loňském zasedání konané v prosinci v sále obecního úřadu rozpočet pro letošní rok. Hospodařit bude obec s více jak 69 miliony korun.

"Rozpočet je nižší v porovnání s minulými lety, protože ty byly ve znamení velkých investic, stavěli jsme 4. etapu kanalizace, opravovali jsme místní komunikace a dostavovali jsme tělocvičnu, příští rok takto velká akce plánovaná není," řekl David Kula, místostarosta obce.

"Nechystáme na příští rok žádnou velkou stavbu, ale chceme dokončit stavby rozestavěné a chystáme se na další roky s tím, že budeme dělat nějaké projekty," dodal starosta obce Radim Bača.

V rozpočtu se počítá i s podporou neinvestičních akcí, například pro místní spolky a spolkový život v obci je z rozpočtu vyhrazeno zhruba milion korun, kulturní aktivity jsou podpořeny částkou dva miliony korun. 

"Jsme schválili rozpočet s jednou změnou, zastupitelé se rozhodli, že budeme měnit výši úhrady za odpady a Palkovické listy, rozpočet byl schválený s touto změnou," řekl Kula.

A ještě jedna změna týkající se rozpočtu, zastupitelé schválili participativní rozpočet. Alokovali 300 tisíc korun, kterou mají k dispozici sami občané.

"Občan může podle schválených pravidel navrhnout nějakou stavební úpravu nebo vybudování čehokoliv. Na základě jeho návrhu budou tyto návrhy vyhodnocovány a pak budou vybrané návrhy občané ve veřejném hlasování hodnotit. Vítězný návrh bude pak zrealizován," vysvětlil  Tomáš Huďa, zastupitel a předseda tiskové a informační komise. 

Alokována částka se může i navýšit. Občané mohou podávat návrhy do konce února. Hlasování veřejnost pak proběhne na jaře.
Kino na výletě 2020 | Přes prsty ZRUŠENO!!!

Dnes
Frýdek-Místek, Aquapark Olešná

LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

10.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Akuma | Promenádní koncerty

12.07. 16:00
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

GAMA CONSTRUCT, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 115 do 140 Kč/hod.

Detail

123 stavby, s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Michal Raška, tel. 604 700 054, email raska@123stav
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků