Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zahraniční studenti byli v Palkovicích spokojeni, překvapilo je, že školáci nenosí uniformy

  • Palkovice,

Obyvatele Palkovic navštívili na pár dní studenti ze zahraničí. Zvláště žákům základní školy zpestřili výuku a obohatili je o nové informace ze zemí, ze kterých pochází.

Studenti z Ukrajiny, Indonésie a Turecka navštívili Palkovice. V tamním kinosále se setkali s občany, kteří se rádi dozvěděli něco víc z jejich života a země, ze které pochází.

"Přijeli sem v rámci projektu Edison, který organizuje nezisková organizace AISEC. Během toho projektu tito studenti pobývají na českých školách, kde prezentují své země," vysvětlil ředitel ZŠ a MŠ Palkovice Milan Šponer.

Prezentaci si připravili i pro návštěvníky kinosálu.

anketa, studenti ze zahraničí: "Připravila jsem si prezentaci o Ukrajině, o politice, kultuře a mladých lidech. Tady v Palkovicích se mi líbí, neřekla bych, že je to vesnice, je to spíš malé městečko. Jsem tady moc spokojená." "Já ve své prezentaci popíšu Indonésii, připravila jsem si souhrn všeho, co by tady lidi mohlo zajímat a o zábavě, co všechno bychom mohli dělat. Překvapilo mě, že u nás v Indonésii si do škol oblékáme uniformy a tady se nenosí." "Mě se Česká republika strašně moc líbí, líbí se mi hostitelská rodina a škola, kterou jsme navštívili. Velmi jsem si rozuměl s malými dětmi, protože sám mám malou sestru, vím, jak je mám zaujmout a jak se s nimi bavit, Na chodbě po mě pokaždé pokřikovali mé jméno, zdravili mě a to bylo moc fajn."

Komunikačním jazykem pro všechny byla v tomto případě angličtina. Žáci se mohli zdokonalit v rozhovorech a poslechu, ostatně tento fakt potvrdil i ředitel školy.

"Přínose je nesporný, žáci se mohou seznámit s cizími kulturami, procvičit si angličtinu v praxi, takže to hodnotím kladně," dodal ředitel.

Zahraniční studenti kromě besedy s občany a návštěvy školy podnikli i spoustu výletů do okolí.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy