Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli koronaviru v Palkovicích uzavřeli obecní úřad. Pracuje se ale dál

  • Palkovice,

Opatření kvůli koronaviru se nevyhýbají ani menším obcím v kraji. V Palkovicích na Frýdeckomístecku z preventivních důvodů uzavřeli obecní úřad. I když se lidé dovnitř nedostanou, vedení obce a úředníci využívají nastalý klid k práci.

Nebezpečí šíření koronaviru se týká stejně tak velkých měst jako i menších obcí. V Palkovicích na Frýdeckomístecku přijali nad rámec opatření nařízených vládou také svá vlastní. Kvůli velkému počtu odhlášených dětí tam uzavřeli mateřskou školu a z preventivních důvodů i úřad.

“My jsme preventivně zavřeli úřad, ať nepůsobíme jako roznašeč toho viru, protože nám tady chodí jak lidi, kteří dojeli z Itálie, protože v Palkovicích je spousta sportovců a lyžařů, tak i lidi, kteří sem chodí platit poplatky, většinou jsou to starší lidi, je to ta ohrožená kategorie. Proto jsme se rozhodli na nějakých deset dní zavřít úřad a uvidíme, co bude dál,” sdělil starosta Palkovic Radim Bača.

I přes uzavření se veřejnosti obecní úřad nadále funguje a získaný čas se snaží využít k práci na dalších projektech.

“Čas využíváme primárně k přípravě jednoho velkého projektu, na který jsme právě získali dotace z Operačního programu Zaměstnanost, v rámci kterého bychom na úřadě chtěli elektronizovat řadu agend, jako jsou třeba formuláře nebo poplatky. Dále chystáme nové informativní radary, kamery, meteostanice a další informační zdroje, které sdružíme do webových stránek a mobilní aplikace pro občany. Kromě toho pracujeme na dalších projektech. Aktuálně jsme podali žádost na dotaci na projektovou dokumentaci na prostranství kolem kaple na Myslíku, další dotaci podáváme na komunitní centrum. Předminulý týden jsme dostali informaci, že jsme taky dostali dotaci na školku, která nás teď nutí k tomu, abychom začali připravovat přestavbu domu služeb na obecní úřad v centru obce,” popsal místostarosta Palkovic David Kula.

Nenastane-li nějaká nepředvídatelná situace, obecní úřad se veřejnosti znovu otevře 20. března.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků