Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích se konala tradiční dožínková slavnost

  • Palkovice,

Koronavirová omezení dopadla také na jednu z hlavních slavností obce Palkovice. Kvůli snížené kapacitě návštěvníků se letošní Dožínky mimořádně konaly u obecního úřadu.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Letošní dožínky, jak se to vezme. Ty hospodářské vypadají dobře. Už je vymláceno, takže je po žních. Ty naše Dožínky, a to už jsem říkal na pódiu, vrátili jsme se o 30 roků zpátky. V 90. letech tady Dožínky bývaly, protože to je správní budova JZD Rozvoj Palkovice, takže tady bývaly Dožínky. Ale my jsme je tak zvětšovali, že tady nakonec ten prostor byl malý a loni jsme třeba měli skoro čtyři tisíce lidí. Letos je to 400 nebo 500, ale jsme za to rádi, že se tady místní restauratér chytil pořadatelství a já jsem tady dneska vlastně jako host. Takže jsem spokojený.

Omezeným podmínkám musel být přizpůsoben i program Dožínek.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Je to takový místní program, protože začíná Kači, palkovická rodačka. Maxim Turbulenc, taky jsou hoši někteří z Palkovic. Potom je tu Elán revival, Jirka Schelinger revival a dohraje to potom diskotéka. Je tu všechno tak, jak to má být. Je tu program pro děti i pro dospělé, občerstvení. Vidíte, zastavují se tady lidi, kteří jedou náhodou kolem. To jsme rádi.”

Anketa:

Co nás přilákalo? Děti. A rodiče nás pozvali na oběd. Takže to nás přilákalo. Děti se těšily na Maxim Turbulenc, že si zatancují. Tento rok je každý rád za jakoukoli akci. Samozřejmě, že proti minulým rokům je to menší.
My jsme přišli akorát teď, takže ještě nemůžeme hodnotit. Je to menší, to je jasné. Ale stačí.
je dobře, že se tady něco děje. Přece jen byl člověk doma zavřený. Doufám, že příští rok už to bude zase v plné parádě.
Když to nejde jinde, tak to musí jít tady. Hlavně jsem tady kvůli kamarádům a známým. Je tady něco k snědku a pití.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy