Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích si lidé mohou po dobu pandemie covidu objednávat dovoz potravin domů

  • Palkovice,

Senioři, lidé v karanténě nebo všichni ostatní, kteří s ohledem na svůj věk a zdraví nemohou nebo se kvůli riziku nákazy covidem obávají kontaktu s dalšími lidmi, mohou opět využívat službu obce Palkovice.

Martin Závodný, SDH Palkovice: “V naší obci jsme znovu zavedli službu, kterou jsme dělali už na jaře. Jedná se o službu rozvozu potravin osobám, které jsou ohrožené nebo mají nařízenou karanténu. Mohou zavolat na telefonní čísla, které jsou uvedené na našich stránkách www.palkovice.cz a můžou tam objednat co potřebují, aby nemuseli přicházet do kontaktu s dalšími lidmi.”
Jarmila Flaková, obyvatelka Palkovic: “Jsme strašně rádi, že nám vyhověli. Na jaře nám už tři měsíce dováželi potraviny. Dovezou nám opravdu všechno, co potřebujeme. My si to nadiktujeme telefonem a oni nám to všechno přivezou, takže nemusíme chodit mezi lidi, co se teď bojíme, protože jsme starší ročníky, takže budeme muset vydržet pár měsíců ještě tady o samotě.

Službu zajišťuje buď pracovnice obecního úřadu, nebo dobrovolní hasiči z Palkovic a Myslíku.

Martin Závodný, SDH Palkovice: “Jsme rádi, že jako místní hasiči můžeme pomáhat takhle našim spoluobčanům, a být i tímto způsobem užiteční.”
Jarmila Flaková, obyvatelka Palkovic: “My máme do obchodu nejblíž 10 km a nechceme teda mezi ty lidi chodit. I když chodíme s rouškami stále, tak se bojíme. Jenom ty potraviny hlavně a dokonce ovoce mám všechno přivezou. Banány, hrozny, všechno nám přivezli. Jsou moc hodní a ještě to nemusíme platit hotově. Potom se to všechno sečte a z účtu nám to odepíší za ty třeba dva měsíce, takže ani nemusíme nic platit hotově. Stačí nám to jednou týdně i to ovoce. Třeba si nakoupíme více, 5 kg mouky, 5 kg cukru tak to nám stačí, ale hlavně teda ovoce, tvaroh, máslo a takové věci, co dlouho nevydrží.”P E A F R Ý D L A N T N.O., s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Ing. Petr Chasák
Frýdlant nad Ostravicí
od 100 Kč/hod.

Detail

STAKOV, s.r.o., pracoviště Zelinkovice
Frýdek-Místek
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 16 800 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků