Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rušnou cestu v Palkovicích budou lidé překonávat bezpečněji po nových přechodech

  • Palkovice,

Větší bezpečí při přecházení frekventované silnice poskytnou už brzy lidem v Palkovicích dva nové přechody pro chodce. Oba jsou v centru obce a jeden z nich přímo před základní školou.

Dva přechody vznikají v těchto dnech nákladem dvou milionů korun. U přechodů budou upravené chodníky a vozovka v jejich blízkosti bude nově osvětlena. Pro lepší brzdný účinek vozidel bude upraven asfaltový povrch před přechody.

David Kula (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), místostarosta Palkovic: “Se stavbou jsme začali už v loňském roce, bohužel nás přerušila zima, takže jsme několik měsíců stáli a naplno dokončujeme v letošním roce a měli bychom být hotovi zhruba do konce května.”

Silnice v centru Palkovic je opravdu velmi frekventovaná a zřízení nových přechodů pro chodce už teď oceňují děti i dospělí.

Anketa: “My jsme se učili ve školce, že se musí chodit jenom po přechodu.”
Anketa: “Je výborné, že opravdu přechod pro chodce před školou bude, protože vzhledem k bezpečnosti dětí je to tady na té frekventované silnici potřeba.”
Milan Šponer, ředitel ZŠ Palkovice: “Jsme rádi, že se konečně po dlouhých průtazích podařilo prosadit projekt přechodů pro chodce v blízkosti školy, protože každopádně to zvýší bezpečnost a děti s jejich rodiče a se mohou cítit bezpečněji při příchodu do školy.”

Jeden z přechodů navazuje na novou prosklenou lávku a obec proto mohla zrušit starou nevyhovující lávku pro pěší a cyklisty, která byla ústila přímo do vozovky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy