Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na opravu věže a opláštění kostela v Palkovicích mohou lidé přispět ve sbírce

  • Palkovice,

V Palkovicích v současné době probíhá rekonstrukce kostela sv. Jana Křtitele, na kterém se už začínal projevovat zub času.

Tomáš Huďa (KDU-ČSL), zastupitel: “Původní střecha je stará zhruba 125 let. Přišli jsme na to nedávno, když jsme vlastně v takzvané báni, nebolí kopuli věže kostela našli vzkaz od našich předků a z toho vzkazu jsme se tedy dočetli, že přesně před 125 lety byla současná střecha rekonstruovaná. To znamená byla pobita pozinkovaným plechem.”

Opravy kostela jsou rozděleny na dvě etapy.

Tomáš Huďa (KDU-ČSL), zastupitel: “V první části dojde k výměně střešní krytiny věže kostela a k opravě omítky fasády. A v té druhé části bude opraven zbytek kostela, tedy hlavně vyměněna krytina střechy. Ta první část rekonstrukce probíhá teď od 1. června, respektive od poloviny května, pravděpodobně do konce října tohoto roku. Mezi ty práce se počítá výměna střešní krytiny. Bude nová střešní krytina z mědi a dojde ještě k částečné výměně všech dřevěných vazebních věcí, to znamená krovů a dřevěných zpevňujících prvků. Předpokládané náklady jsou ve výši zhruba 2,5 milionu korun. Velkou část těchto nákladů farnost hradí ze svých vlastních zdrojů, obec Palkovice na tuto akci darovala 400 tisíc a pravděpodobně 230 tisíc bude z dotace z ministerstva kultury. ”

Na opravu kostela mohou lidé přispět ve veřejné sbírce, a to až do 31. října buď do kasiček nebo na transparentní účet.

Tomáš Huďa (KDU-ČSL), zastupitel: “Veškeré informace k probíhající rekonstrukci střechy kostela i veškeré informace k veřejné sbírce najdou občané na webových stránkách farnosti Palkovice www.farnostpalkovice.cz.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy