Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci z Palkovic pomohli pod Hůrkami vysadit jabloně a hrušně

  • Palkovice,

Několik nových stromů pomohli u cesty ve svahu pod Hůrkami vysadit žáci ZŠ Palkovice. Poblíž se nachází lavičky k odpočinku a nově je tam vysázena také alej z platanů.

Martin Závodný, majitel zahradnické firmy: “Dosazujeme tady alej ovocných stromů. Jedná se o jabloně a hrušně, které tady byly. Tady bude teď dosázeno osm kusů, čtyři jabloně a čtyři hrušně. Odrůdy to jsou klasické staré odrůdy, nesázíme žádné novinky.”
Pavel Tomalík, učitel ZŠ Palkovice: “My jsme se dneska s dětmi z 8. třídy zúčastnili výsadby stromů v Palkovicích. Jedná se o předmět pracovní činnosti, ale vidím tam i přesah do ekologie. Jedná se o obnovu aleje ovocných stromů v obci. Já jako učitel přírodopisu na místní škole to plně vítám, protože si myslím, že těch zelených ostrůvku v rámci měst a obcí ubývá a je fajn, když se zase někdo zaslouží o jejich znovuvzkříšení. No a jsem rád, že i žáci se účastní těchto akcí osobně a podílejí se přímo na té výsadbě.” 
Vojtěch Staněk, školák: “Mohl jsem se účastnit, jak se sestříhávají ty stromky před sadbou, jak se sadí do země a ještě jak se oplocují proti zvěři a také jak se uvazují, aby nespadly.”
Jakub Bílek, školák: “V rámci výuky jsem tady pod Hůrkama šli sázet stromky, naučit se, jak sadit jablonné, oplotit je kvůli zvěři.”

Je možné, že právě tito školáci budou jednou ke svým stromům chodit trhat jablka a hrušky.

Martin Závodný, majitel zahradnické firmy: “Plodit ty stromy začínají tak zhruba po třech čtyřech letech od výstavby.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy