Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích dokončili památník obětem světových válek

  • Palkovice,

Poslední úpravou prošel památník obětem 1. a 2. světové války v Palkovicích. Na žulové pylony byly osazeny mosazné desky se jmény.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “V roce 2018 jsme chtěli oslavit důstojně 100leté výročí založení republiky. Proto jsme oslovili architekta Kocycha z Frýdku-Místku a chtěli jsme po něm, aby nám navrhl důstojný památník, jak ke stému výročí založení republiky, tak k obětem 1. a 2. světové války.”
Michael Kocych, architekt: “Nosnou myšlenkou jsou tři pylony z mrákotínské žuly. Dva pylony se věnují 2. světové válce, jeden pak 1. světové válce. Jednotlivé bloky mrákotinské žuly jsou umístěny na pomyslných osách umístěných v dlažbě. Jedna osa je symbolem vykoupení a směřuje na místní kostel. Druhá směřuje na lípu, symbol české státnosti.”
Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Když se mě zeptáte, proč až teď je osazujeme bronzovými deskami, tak vám odpovím, že zkrátka v roce 2018 se už nepodařilo dohledat veškeré historické dokumenty tak, aby ty desky byly osazeny jmény, která na ty desky patří. Trvalo nám to trošku déle a koronovirus nám celou akci ještě prodloužil. Ale v podstatě tři roky po postavení nového památníku se nám to snad zdaří a památník bude konečně už letos hotov.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy