Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovičtí posílají Ukrajině výtěžek obecního plesu a plánují další pomoc

  • Palkovice,

Po roční nucené pauze se v Palkovicích opět konal obecní ples. K tanci hrála skupina R.U.M. Rock a nechybělo ani profesionální předtančení.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Každý obecní ples je nějak tématicky založen. Dneska je to zrovna Ples v opeře. No a jsme rádi, že po té roční pauze jsme se mohli sejít, můžeme si zaplesat. Bohužel je to zas takové, že jsme snad porazili covid, ale to, co se děje na Ukrajině, nás nenechává chladnými. Jsme z toho trošku smutní. Máme tam spoustu přátel, jak na Ukrajině, tak v Rusku, tak nás to trošku trápí. Na jednu stranu plesáme a tam lidi umírají, ale takový je asi život. Budeme to muset dneska si nějakým způsobem užít a já nevím, jestli zítra zrovna už nepojedeme s nějakou pomocí k ukrajinské hranici. Je to tradiční ples s kapelou, s tombolou, s jídlem, hlavně s dobrým pitím a za přísných hygienických opatření. To je jasné, na to už jsme si zvykli za ty dva roky. Jako každý správný ples musí mít předtančení a možná bude i kouzelník. Takže budou tady dvě předtančení, možná pro nás neznámé karibské tance a kolem půlnoci přijde kouzelník.”
Anketa: “Určitě po té době je to super, že už se můžeme sejít a že už je normální život.”
Anketa: “Zatím dobré. Užíváme si to, je to super.”
Anketa: “Je to hrozně krásné, je to super a jsem rád a vděčný za to, že zastupitelé to neodřekli před dvěma měsíci a měli koule na to, aby to protlačili. Samozřejmě je to ve stínu smutných událostí dnešních dnů, nicméně život si musíme užít a přes to vlak nejede.”

Výtěžek plesu pomůže Ukrajině a Palkovičtí plánují také další humanitární pomoc.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Měli jsme takovou krátkou poradu s hasiči s dobrovolníky, co bychom mohli udělat, takže jakési kroky budeme zvažovat. Ale samozřejmě, ať neděláme nějakou překotnou pomoc, ať to nevyletí všecko do vzduchu, ať to má nějakou hlavu. Takže budeme se muset na to zasoustředit a zítra uvidíme.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy