Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovicemi prošel masopustní průvod maškar, basa byla pochována u myslivců

  • Palkovice,

Palkovicemi opět prošel masopustní průvod maškar. V tradičních maskách se do veselí zapojily děti i dospělí.

Monika Bebčáková, organizátorka akce: “My jsme začali s tímto veselím před čtyřmi roky. Domluvili jsme se ve školce, že zkusíme nějakou akci, která tady ještě Palkovicích nebyla a kromě covidové doby každý rok tuto akci pořádáme. Myslím si, že se to ujalo, že je to taková veselá akce k ukončení nějaké sezony, můžeme se vydovádět, protože my paní učitelky jsme takové pořád děti. Připravili jsme tuto akci společně se sdružením myslivců, kteří nám pronajali mysliveckou chatu, kde mají připravené veškeré dobroty masopustní, zabijačkové hody. My připravujeme zábavný program jak pro děti i pro dospělé, navázali jsme spolupráci s harmonikářem, s naším statkářem, který nám vždy zapůjčí kobylku Izabelku a samozřejmě s panem starostou. Náš průvod jde přes kus obce Palkovice a je to směrem na mysliveckou chatu Bařinu, kde máme ukončení a pak celé veselí až do noci.”
Anketa: “Masopust je, že se nosí kostýmy a nejí se maso.”
Anketa: “Krásné jako vždy. Se synem jsem tady, ten má koníčka a druhý syn je starší, ten už na to moc není. Ale maska nám dala zabrat.”
Anketa: “Já jsem tady s vnoučaty, s druhou babičkou, s nevěstou a s dcerou. V plném počtu. My jsme spokojení. Je krásné počasí, lidi je dost, si myslím.”
Anketa: “Mi se líbil koníček.”
Anketa: “Mi se taky líbil koníček.”
Anketa: “Pěkné to je, děcka si užívají, takže super.”
Nahlásit chybu


K tématu
KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail

Město Jablunkov - pracoviště
Frýdek-Místek
od 18 780 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail