Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích rozvěsili ptačí budky, v některých jsou kamery

  • Palkovice,

Lidé žijící v podhůří Beskyd vědí, jak se starat o přírodu. Například v Palkovicích v těchto dnech přímo v obci i jejím okolí rozmístili několik vlastnoručně vyrobených ptačích budek.

Některá ptačí obydlí jsou vybavená kamerami a dění uvnitř tak bude možné sledovat na obecních webových stránkách.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovice: “Za dlouhých zimních večerů jsme přišli na nápad, že bychom ve velkém nebo ve větším rozsahu rozvěšeli po Palkovicích a Myslíku ptačí budky. Protože se nám zdá, že sem tam něco té přírodě musíme vrátit. Ne jenom z ní brát, brát, brát. Takže pan Kožuch jako náš obecní stolař a někteří další soukromí budkaři nadělali asi 20 ptačích budek, které jsme rozvěšeli pomocí plošiny po dědině.”
Alois Kožuch, výrobce ptačích budek: “Já ty budky vyrábím už zhruba takových 30 let, v podstatě od revoluce. Nabízel jsem je do různých zahrádkářských oblastí. Tehdy moc zájem o to nebyl, ale teď poslední dobou se to trošku obrátilo, takže lidi kupují. Měl jsem zakázku až do Bratislavy, do Petržalky, pro různé druhy ptáků. Tam vybavovali nějaký park. A třeba byly budky i pro sovy a různé druhy ptáků.”
Nahlásit chybu


K tématu
Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail