Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Palkovic byl založen sad z okrasných jabloní, lidé ocení stín, ptáci jablíčka

  • Palkovice,

Centrum Palkovic je zase o něco příjemnější. Obec nechala vysadit jabloňový sad a lidé tam najdou i místa k posezení.

Martin Závodný, majitel zahradnické firmy: “V tomto parčíku máme vysazeno 27 okrasných jabloní. Je to odrůda Everest. Stromy byly vysazeny takhle, aby jejich koruny vytvářely stín. Jsou to okrasné jabloně, které plodí malá jablíčka, jsou spíše ozdobné na pohled a vydrží strašně dlouho do zimy.”
Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Stojíme na veřejném prostranství v obci Palkovice. Je to 2. etapa. Realizace tohoto projektu byla umožněna díky dotaci na základě výzvy vyhlášené v rámci strategie komunitně vedeného místního rozvoje Místní akční skupiny Pobeskydí. Jsou to takové menší projekty, které nám umožňují realizovat tyto poměrně hezké projekty i po obcích velikosti Palkovic.”
Kamil Mrva, architekt: “V rámci veřejného prostoru obce Palkovice jsme navrhli prostranství, které je tady v centrální zóně vedle potravin a s touto akcí v podstatě budeme navazovat na jednoduché veřejné prostranství v obci. Tento prostor bude do budoucna navázán na další část - 2. etapu před polyfunkčním domem, kde bude využití oddychové pro obecní úřad, budou zde také doktoři a infocentrum obce.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy